Naruto Karakterleri Hakkında Tüm Bilgiler

Naruto animesi, en çok sevilen animelerden bir tanesidir. Dolayısıyla Naruto karakterleri hakkında en ince detaylar bile merak edilmektedir. Naruto, seri halinde toplam 720 bölümden oluşan bir animedir. Bu konuda Naruto animesi karakterleri hakkında yani ilk 220 bölümdeki karakterler hakkında bilgi vereceğiz. Birçok karakterin olduğu uzun bir anime olduğu için tüm karakterleri tek konuya sıkıştırmak sıkıcı bir konu oluşturacaktı. O yüzden Shippuuden karakterlerinden başka bir konu içerisinde bahsedeceğiz.

Naruto Karakterleri

Naruto karaktleri tümüyle sayılması gerekirse epey uzun bir liste ortaya çıkartacaktır. Fakat biz burada önemli görülen ekranda biraz fazla gördüğümüz tüm karakterlerden bahsedeceğiz. Her karakter hakkında temel bilgiler vereceğiz.

Uzumaki Naruto

İsminden de anlaşlacağı üzere baş kahramanımız Uzumaki Naruto’dur. Kan bağına sahip hiçbir yakını olmayan karakterimiz, Konohagakure’de kendisini ispatlamaya çalışan küçük bir ninja adayı olarak karşımıza çıkıyor. Köyde pek sevildiği söylenemez çünkü içerisinde Kyuubi yani Dokuz Kuyruklu bir canavar mühürlenmiş. Hikâye de çoğunlukla Kyuubi ve Naruto üzerinden ilerleyecek. Ayrıca Naruto, Hatake Kakashi’nin sensei olduğu 7. takımın da bir üyesi. Seksi jutsusu ve kage bunshini ile her zaman diğer ninjaları şaşırtan yönü de dikkat çekici.

naruto karakterleri uzumaki naruto

Hatake Kakashi

7. Takımın dolayısıyla da Naruto’nun senseisi olan Hatake Kakashi, sharinganlı kopyacı ninja olarak anılmaktadır. Bunun sebebi Uchiha olmamasına rağmen klandan kan bağıyla aktarılan bu özel göz sharingana sahip olan tek kişi olmasıdır. Kakashi’nin sharingana nasıl sahip olduğuna dair Naruto animesinde bir bilgi bulunmamaktadır. Bu bilgi Naruto Shippuuden animesinde verilecektir. Hatake Kakashi son derece güçlü, kitap okumayı seven (biraz farklı kitaplar 🙂 zeki bir ninjadır. Liderliğiyle ve ustalığıyla 7. takım üyelerine pek çok şey öğretmiştir.

naruto erkek karakterleri hatake kakashi

Uchiha Sasuke

Konohagakure’de kalan son Uchiha olarak Sasuke, güçlü bir ninja olmayı hedeflemektedir. Bu hedefteki amaç abisi Itachi’yi öldürmek istemesidir. Fakat Naruto gibi belirli bir nindousu yani ninnja yolu olmadığı için güç hırsına kapılacaktır. Gücün onu götürdüğü her yere gidecek ve hem kendisini hem de Konoha’yı bazı tehlikelere sürükleyecektir. Yedinci takımın bir üyesi olarak yine Kakashi’nin öğrencisidir. Naruto ile aralarında farklı bir bağ bulunmaktadır. Naruto erkek karakterler arasında en çok sevilen karakterlerin başında geldiğini de söyleyebiliriz.

uchiha sasuke naruto karakterleri

Haruno Sakura

Yedinci takımın son üyesi Sakura, Sasuke’ye aşık olan sıradan bir kızdır. İlk bölümlerde çıktıkları görevlerde Naruto ve Sasuke tarafından kurtarıldığı için güçlü olmaya karar vermiştir. Tıbbi ninja olma yolunda ilerleyecek olmasına rağmen yumrukları bir tıbbi ninjaya göre çok güçlüdür. Bu yönüyle Tsunade’ye de benzemektedir.

haruno sakura naruto animesi karakterleri

Hyuga Hinata

Bir diğer özel göz olan Byakugan’a sahip olan Hinata aynı zamanda Hyuga klanının varisidir. Naruto’yu görünce heyecanlanması ve Naruto-kun diyerek her seferinde yüzünün kızarması ile çok tatlı bir görünüme sahiptir. Büyük bir gücünün olduğu söylenemez fakat bütük bir potansiyelinin olduğu görülmektedir. Özellikle chuunin sınavlarındaki kararlılığı ile bunu görmekteyiz. Ayrıca Hyuga Hinata 8. takımın bir üyesi olarak Kurenai sensei tarafından yetiştirilmiştir.

naruto karakterleri hyuga hinata

Nara Shikamaru

Kage mane no jutsu yani gölge jutsu ile Nara klanının yeni nesilde en önemli temsilcisidir. Onuncu takımın bir üyesi olan Nara Shikamaru 10. takım kaptanı Asuma ile shogi oynamaktan keyif almaktadır. Bir strateji uzmanı olarak ilerde Hokage olmaya aday olabilecek kapasitede olduğu çok çabuk fark edilmiştir. Fakat Shikamaru’nun üşengeç bir yapıya sahip olması onun daha farklı bir yol izlemesine sebep olacak. Savaşlarında da bunu görebiliyoruz.

naruto anime karakterler nara shikamaru

Gaara (Çölün Gaara’sı)

Konohagakure dışından bir shinobi olan Gaara, Sunagakure’de Naruto’nun Konohadaki kaderini yaşamaktadır. Çünkü Naruto’da olduğu gibi Gaara’nın da içinde bir kuyruklu yani Ichibi mühürlenmiştir. Su kabağı testisi ile mutlak bir savunmaya sahip olan Gaara, psikolojik olarak da pek iyi bir durumda değildir. Hikâyesi daha geniş bir şekilde Shipuudden’de ele alınacaktır.

gaara naruto erkek karakterler

Uchiha Itachi

Hayatta kalan diğer Uchiha’dır. Aynı zamanda Uchiha klanının geri kalanının katili ve Akatsuki üyesi olarak da bilinmektedir. Çok güçlü bir sharingan kullanıcısı olduğu bilgisi ise herkesçe kabul edilmektedir. Sasuke’ye daha fazla güçlenip kendisini öldürmek için gelmesini öğütlemiştir. Sakin bir mizaca sahiptir. Genjutsu kullanımında usta olması onu herkes için zorlayıcı bir rakip haline getirmektedir. Hikâyesi yine büyük çoğunlukla Shippuudene kalacaktır. Akatsuki’ddeki takım arkadaşı Kisame’dir.

naruto karakterleri uchiha itachi

Umino Iruka

Konoha akademisinde Naruto ve diğerlerinin ilk öğretmeni olan Iruka, ailesini Kyuubi’nin saldırısında kaybetmiştir. Kendisini Konoha’ya adayan Iruka, Naruto için de bir temel taşı konumundadır. Naruto’yu köyde kabullenen ilk isimlerden bir tanesi olduğunu söylemeliyim.

umino iruka naruto karakteri

Might Guy

Madem bir senseiden bahsettik öyle devam edelim. Bu kez 11. takımın kaptanı olan Guy senseiden bahsedelim. Babası Duy gibi yalnızca taijutsu kullanabilen Guy, babasının ebedi genin unvanını geride bırakarak güçlü bir jounin olmayı başarmıştır. Yalnızca taijutsu ile neler yapılabileceğinin en somut örneğidir. Ayrıca can dostu ve en büyük rakibi Hatake Kakashi’dir. Her fırsatta bu rekabet için çalışmaktadır.

might guy naruto

Rock Lee

Guy takımı olan 11. takımda yer alan bir ninjadır. Senseisini birebir taklit etmekte ve tamamen onu rol model almaktadır. Enerjik ve çalışkan bir yönü vardır. Bitmek bilmeyen çabasıyla Naruto’ya da benzediğini söylemek de mümkün. Ninjutsu kullanamadığı için taijutsu üzerinde yoğun bir çalışma ile güçlenmiştir. Sınavlar esnasındaki mücadelesi ise anime tarihinin en iyi dövüşlerinden bir tanesidir. Yıllar oldu halen tekrar tekrar izlemekten keyif alıyorum.

rock lee naruto karakterleri

Hyuga Neji

Guy takımının en zeki üyesi Hyuga Neji, Hyuga klanında potansiyeli en yüksek genç ninjadır. Hyuga klanındaki bazı özel durumlar dolayısıyla farklı bir bakış açısına sahiptir. Kötü niyetli olmasa da Lee gibi Naruto gibi özel güçleri olmayıp çaba gösterenlere karşı farklı bakmaktadır. Fakat yine de benim Naruto erkek karakterler arasında en sevdiğim karakterlerden bir tanesidir.

naruto erkek karakterler hyuga neji

Tenten

Guy takımının bir diğer üyesi olan Tenten, animede çok etkili bir karakter değildir. Fakat silahlar konusunda son derece uzman bir ninja adayıdır. 100 hedefi de 100 kez şaşmadan en doğru noktadan vurabilir. Yine Shippuudende daha çok görülecek bir karakter olduğunu söyleyebiliriz. Guy takımı da Tenten’i çok sevmekte ve takım arkadaşı oldukları için sevinmektedirler.

 tenten

Yuhi Kurenai

Guy takımının tüm unsurlarını incelediğimize göre şimdi de bir başka kaptan Kurenai’ye bakalım. Sekizinci takımın lideli olan Kurenai, Sarutobi Asuma ile yakındır. Animede ciddi yer verilmeyen Kurenai, algı tipi önemli bir jonindir.

yuhi kurenai

Aburame Shino

Sekizinci takımın böcek temelli jutsularını kullanan kritik bir ninjadır. Her ne kadar ekranlarda az görsek de sessiz sedasız yapısıyla önemli işler başarmıştır. Naruto karakterleri arasında en az merak edilenlerden bir tanesidir.

aburame shino

Inuzuka Kiba

Klanı gereği küçük yaşta köpeği Akamaru ile arkadaşlık kurmuştur. Sekizinci takımın yani Kurenai takımının üyesi olan Kiba, köpeği Akamaru ile birlikte savaşmaktadır. Takımını ve Konoha’yı korumak için tüm gücünü kullanacak olan Kiba, sevilen karakterlerden bir tanesidir.

inuzuka kiba

Sarutobi Asuma

En önemli joninlerden bir tanesini az kalsın unutuyorduk. 10. takımın lideri olan Asuma, aynı zamanda ateş ülkesi lordunun özel korumalarından bir tanesi de olmuştur. Bu da demek oluyor ki sıradan bir joninden çok daha nitelikli bir ninja konumundadır. Zaten bu yüzden InoShikaChou üçlüsünün takım lideri olarak belirlenmiştir. En belirgin özelliği ağzından sigara düşmemesidir. Bunun kötü bir örnek olduğunu unutmayın ayrıca üçüncü hokagenin oğlu olduğunu da belirtelim.

naruto erkek karakterleri sarutobi asuma

Yamanaka Ino

Asuma takımının algı tipi ninjası Yamanaka klanının yeni nesildeki temsilcisi Ino, Sakura’nın en büyük rakibidir. Aynı zamanda medikal ninja da olan Ino, medikal ninja güçlerinde çok iyi değildir. Fakat Yamanaka klanının özel jutsularını son derece iyi kullanmakta ve inoshikacho üçlüsünün mükemmel oluşumunda rol almaktadır.

yamanaka ino naruto karakterleri

Akimichi Choji

İri yapısına rağmen son derece hassas olan Choji, Asuma takımının en güçlü üyesidir. Onun gücü, Shikamaru’nun zekası ve Ino’nun jutsuları ile harika bir üçlü oluşturmaktadırlar. Yemek yemeyi çok seven Choji, yemekle anında gaza gelmekte ve sıkı dövüşmeye başlamaktadır.

akimichi choji

Jiraiya (Ero-sennin)

Efsanevi sanninlerden aynı zamanda Dördüncü Hokage’nin senseisi olan Jiraiya, Naruto’ya da öğretmenlik yapacaktır. Shippuudende çok daha fazla göreceğimiz Jiraiya, kadın düşkünlüğü nedeniyle Naruto tarafından sapık keşiş yani ero-sennin olarak adlandırılmaktadır. Naruto erkek karakterler arasında en çok sevilen karakterlerden biri olduğu söylenebilir. Bilge kurbağaları çağırabilmesi ve dövüş deneyimi onun Hokage düzeyinde bir ninja olduğunu ortaya koymaktadır.

naruto erkek karakterler jiraiya ero sennin

Orochimaru

Efsanevi sanninlerden biri olan Orochimaru, sınırsız güç ve ölümsüzlük arzusunun peşinden koşmaktadır. Tüm jutsuları öğrenme isteği ile hırsa kapılmış ve Konohagakure’yi terk etmiştir. Sonrasında Konoha’nın karşısında durmuş ve bir müddet Akatsuki arasında yer almıştır. Hokage düzeyindeki yetenekleri ile Konoha’nın başına büyük dertler açmıştır. Sasuke de Orochimaru’nun yolundan giderek onun hizmetine girmeyi ve ondan güç kazanmayı kabul etmiştir. Orochimaru’nun hedefi sharinganlı Sasuke’nin bedenini ele geçirmektir.

naruto karakterleri orochimaru

Naruto Karakterleri Hokageler

Hokage düzeyinde Naruto animesinde gördüğümüz karakterler 5 tanedir. İlk iki hokage ve dördüncü hokage hakkında çok küçük bilgiler görmüş de olsak ilk 220 bölüm olan Naruto animesinde bu karakterler de söz konusuydu.

naruto karakterleri hokageler

İlk iki hokage yani Senju Hashirama ve Senju Tobirama iki kardeştir. Üst düzey ninja yetenekleri ile dönemlerinde Hokage olmuşlardır. Naruto animesinde ise Orochimaru’nun jutsusu ile dirilmişlerdir. Fakat ne gerçek güçleriyle ne de kendi varlıklarıyla savaşmışlardır. Kısa bir savaşdır. Shipuuden animesinde detaylı anlatım olacaktır.

Sarutobi Hiruzen ise üçüncü hokagedir. Benim sevmediğim tek Hokage olması dolayısıyla çok bilgi vermeyeceğim. Fakat Dördüncünün erken ölümü dolayısıyla tekrar Hokage olduğunu söylemeliyim.

Dördüncü hokage Namikazo Minato ise Naruto’nun içine dokuz kuyrukluyu mühürleyen yani köyü dokuz kuyrukludan kurtaran hokagedir. Hiruzen hayattayken hokage olmuş olması, yeteneklerinin üçüncü hokagenin çok üzerinde olduğunu göstermektedir.

Son olarak beşinci hokage Senju Tsunade, birinci hokagenin torunudur. Aynı zamanda soyu Uzumaki klanına da dayanmaktadır. Dolayısıyla oldukça güçlü bir ninjadır. Bununla birlikte efsanevi sanninlerden bir tanesi olan Tsunade, ileri düzeyde bir medikal ninja özelliğini de taşımaktadır. Çok yönlülüğü ve olayları yönetme kabiliyeti Naruto animesinin en güçlü kadın karakteri olarak Tsunade’yi ön plana çıkarmaktadır. Lütfen buna itiraz etmeyin çünkü 220 bölümlük Naruto animesinde Tsunade’den daha güçlü bir kadın karakter bulunmamaktadır.

Anime sitesi yine sizlerle uzun soluklu bir Naruto karakterleri içeriği ile beraberdi. Daha fazla içerik için sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilir, tavsiyelerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz. Ayrıca Naruto izleme sırası içeriğimize de Naruto’yu izlerken veya izlemeye başlamadan önce mutlaka göz atmalısınız.

5 2 Oylar
Article Rating
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorum Yapmak ve Görüntülemek İçin Tıklayınızx