Naruto Ninja Rütbeleri – Naruto Seviyeleri Nelerdir?

Naruto animesinde ninja rütbeleri her köyde farklılıklar gösterse de, köylerin ninja sistemlerinin genel yapısı ve hiyerarşisi hemen hemen aynıdır. Her köyde liderliği Kage ünvanına sahip güçlü bir shinobi üstlenmektedir. Köyü ve shinobileri yönetmek ise Kage ile birlikte bir konseye düşmekte. Bu konsey çoğunlukla önemli shinobiler ve köyün yaşlılarından oluşmakta. Shinobi güçleri ise üç gruba ayrılmakta. Düzenli kuvvetler, Anbu kuvvetleri ve sağlık ekipleri. Bu paylaşımda da size Naruto ninja rütbeleri hakkında detaylı bilgi vermeye çalışacağız.

Natruto Ninja Rütbeleri

Bu paylaşımda sizlere naruto ninja rütbeleri hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Naruto’da farklı rütbe ve ünvanlar bulunmakta, size bunları anlatmaya çalışacağız. Öncelikle, temel okul seviyesi rütbelerinden daha sonra gelişmiş grup ve sıralamalardan bahsedelim.

Düzenli Kuvvetler – Askeri Rütbeler

Shinobi sistemi düzenli kuvvetleri temel alan bir sistemdir. Ninjalar büyük çoğunlukta bu kuvvetlere bağlıdır. Bu ninjaların görevi ise köyün yapmak üzere üstlendiği görevleri yerine getirmektir. Shinobi eğitim sistemini yürüten kuvvetler de buradan seçilmektedir. İdari görevler gibi kuruluş içindeki diğer görevler de yine düzenli kuvvetler tarafından yerine getirilmektedir.

Akademide bir öğrenci mezun olduğunda, genin rütbesi ile bu kuvvetlere dahil olmaktadır. Bazı sınavlar ve testler yoluyla, önce chūnin, ardından da jōnin olmak üzere yükselmeleri de mümkündür. Eğer bir shinobi çok özel bir beceride uzmanlaşırsa chūnin ve jōnin arasında bir rütbe olan tokubetsu jōnin rütbesini de alabilmektedir.

Naruto Ninja Rütbeleri - Naruto Seviyeleri Nelerdir?
Naruto Ninja Rütbeleri – Naruto Seviyeleri Nelerdir?

1 – Akademi Öğrencisi Nedir Özellikleri Nelerdir?

Akademi öğrencileri bir shinobi olarak eğitildikleri ve hayata hazırlandıkları Akademinin öğrenci grubunu oluşturmaktadır. Eğitim aşamasında olan bu grup için shinobi birliklerinin bir parçası olmadığını söyleyebiliriz. Ancak, acil durumlarda savaş potansiyelinin bir parçası olarak savaşa da alınmaktadırlar.

2 – Naruto Genin Nedir Özellikleri Nelerdir?

Genin (下忍, kelimenin tam anlamıyla: düşük ninja, en düşük ninja seviyesidir. Aynı esnada fazla güç farkı gösteren birliklerdir. Genin olduklarında ise ninja köylerinin ekonomisi için üzerine düşeni yapmakta, köyün parasını aldığı görevlere gönderilmektedirler. Tipik olarak, ya neredeyse tamamen risksiz el emeği işleri olan D-dereceli görevlere ya da nadiren, bunun üzerinde bir kesinti olan ve gerçek “ninja” işinin eşiğine gelmeye başlayan C-düzey görevlere gönderilirler. Naruto ninja rütbesi olan gennin için çok düşük bir risk olasılığı vardır. Konohagakure , istila nedeniyle üst düzey ninja konusunda yetersiz kaldığında, köy ara sıra daha yüksek rütbeli görevlere genin göndermek zorunda kaldı.

3 – Naruto Chūnin Nedir Özellikleri Nelerdir?

Chunin (中忍, kelimenin tam anlamıyla: Orta Ninja, öncelikle liderlik becerileri ve taktiksel yeteneklerden oluşan bir olgunluk ve yetenek düzeyine ulaşmış ninjalardır. Chuninler genellikle C Seviye veya B Seviye görevlere gönderilir. Iruka Umino ve Shino Aburame gibi bazı chūninler Akademi öğretmeni olmaya devam ediyor .

4 – Tokubetsu Jōnin Nedir Özellikleri Nelerdir?

Tokubetsu Jōnin (特別上忍, Tokubetsu Jōnin , İngilizce TV: Özel Jōnin, kelimenin tam anlamıyla anlamı: Özel Yüksek Ninja, bazen kısaca Tokujō olarak bilinir), çok yönlü jōnin becerilerine sahip olmak yerine , yalnızca belirli bir alanda üstün olan, gerçek dünya ordularındaki astsubaylar gibi . Örneğin, Ibiki Morino insan zihninin işleyişini tamamen anlayabilmekte ve bu da onu sorgulamada uzman yapmaktadır.

5 – Naruto Jōnin Nedir Özellikleri Nelerdir?

Jōnin (上忍Jōnin , kelimenin tam anlamıyla anlamı: Yüksek Ninja, genellikle askeri kaptan olarak görev yapan oldukça deneyimli ve yetenekli shinobilerdir. Jōnin genellikle en az iki tür temel çakra kullanabilir . Jōnin’in tek başına görevlere gitmesi alışılmadık bir durum değil. Genellikle A Seviye görevlere gönderilmektedirler. Yeterince deneyimlilerse S Seviye görevlere de gönderilmektedirler. (en büyük zorluk olarak kabul edilirler)

6- Kage Nedir Özellikleri Nelerdir? Naruto Ninja Rütbeleri Lideri

Kage (影, kelimenin tam anlamıyla: Gölge), Beş Büyük Shinobi Ülkesinin gizli köylerinden birinin lideri için ayrılmış bir unvan . Toplu olarak Beş Kage (五影, Gokage , kelimenin tam anlamıyla: Beş Gölge) olarak bilinirler. Bir Kage, ninjaları görevlere göndermekten halkının güvenliği ile ilgili zor kararlar vermeye kadar köylerinin faaliyetlerini denetler . Bir köyün Kage’si genellikle en güçlü ninjası olarak kabul edilir.

Takımlar

Düzenli kuvvetlerin daha yüksek rütbeli üyeleri görevleri tek başlarına gerçekleştirmektedirler. Yine de çoğu görev ekipler tarafından yerine getirilmektedir. En temel takım, bir genin mezun olduktan sonra yerleştirildiği takımdır. Bu sözde üç kişilik hücre, bir jōnin komutanının rehberliğinde üç geninden oluşmaktadır. Bu ekipler, yeni shinobilere pratik beceriler kazandırırken, zaten organizasyonun üretken bir üyesidir.

Böyle bir ekibin üyeleri arasında yaşamları boyunca devam eden güçlü bağlar kurulmaktadır. Bu bağlar ve kişinin uzun süredir takım arkadaşlarıyla çalışmasının genellikle daha verimli olması nedeniyle, bu takımlar genellikle tüm üyeler chūnin veya daha yüksek bir seviyeye terfi ettikten sonra bile devam etmektedir. Bu temel ekiplerin yanı sıra belirli görev ve görevler için oluşturulmuş ekipler ve gruplar da vardır. Bazen bunlar, Sasuke Kurtarma Ekibi gibi yalnızca görev süresince var olan geçici ekiplerdir. Ancak belirli durumlarda bu ekipler, Akatsuki tehdidine karşı savaşmak için oluşturulan Nijū Shōtai gibi daha organize ve kalıcıdır.

Özel Rütbeler ve Fonksiyonlar

Naruto ninja rütbeleri paylaşımımızda sırada standart genin, chūnin, tokubetsu jōnin ve jōnin rütbelerinin yanı sıra diğer rütbelerden baksedeceğiz. Örneğin, Kumogakure , jōnin ve “Baş Ninja” olarak bilinen Raikage arasında bir rütbeye sahiptir. Bu kişi shinobi güçlerine liderlik etmede yardımcı olmaktadır. Köyü resmi olarak temsil etme yeteneğine sahiptir. Konohagakure, konsey toplantılarında düzenli kuvvetleri temsil etmek üzere jōnin nüfusundan seçilen ve muhtemelen düzenli kuvvetlerin komutasında yardımcı olan Jōnin Komutanı’na sahiptir.

Naruto Anbu Nedir Özellikleri Nelerdir?

Anbu, yetenekli ninjaların gönderilen gizli operatörleridir. Anbu içinde çeşitli farklı işlevlere ve görevlere yönelik çeşitli gruplar vardır. Örneğin Kirigakure, avcı-nin’e sahiptir. Yalnızca kayıp-nin’i avlamak ve imha etmek için oluşturulmuş bir grup. Konohagakure, mahkumları sorgulayan ve istihbarat toplamak için çalışan Konoha İşkence ve Sorgulama Gücüne sahiptir. Resmi olarak dağıtılacak olmalarına rağmen, Root adlı başka bir Anbu fraksiyonu son derece gizli görevler gerçekleştirdi. Önceki Hokage’nin doğrudan yetkisi altında bulunmuyorlardı.

Tıbbi Ekipler – Naruto Ninja Rütbeleri

Sağlık ekipleri (医療班Iryō-han ), shinobi güçlerinin destekleyici tarafıdır. Hasta ve yaralı shinobileri iyileştirmek ve organizasyonun kaynaklarının her zaman en iyi durumda olmasını sağlamak için perde arkasında çalışan medikal-nin’den oluşmaktadırlar. Medical ninjalar, gerçek hayatta bir Hastane Kolordusu veya ordunun HM’sine benzer. Ayrıca yeni teknikler, ilaçlar, hastalıklar ve insan vücudu hakkında kapsamlı araştırmalar yapmaktadırlar. En iyi örneğini Sakura olarak gördük. Şu konuyu inceleyerek detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Çok sık görülmeseler de çok saygı duyulmaktadırlar. Bir jōnin için bile, bu shinobilerin gelişmiş becerileri sihir gibi görünür. Yine de, tüm tıbbi-ninjalar tıbbi ekiplerin üyesi değildir. Düzenli kuvvetler içinde ayrıca, saha tıbbi ninja olarak adlandırılan başarı oranını artırmak için standart görevlere devam eden tıbbi ninjalar da vardır. Hastaneden medikal ninjalar zaman zaman tarlalara gönderilse de, Sasuke Recovery Team’in ardından bir grup medikal ninja gönderildiğinde görüldüğü gibi. Ancak köyde hastaneyi işleten ve yaralıları tedavi eden sağlık ekipleridir.

Twitter‘dan anime sitesini takip ediyor musunuz?

Anime hakkında bilgilerimi bu sitede kullanıcıya aktarmaya çalışacağım. ^_^

0 0 Oylar
Article Rating
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorum Yapmak ve Görüntülemek İçin Tıklayınızx