Naruto & Naruto Shippuden Uchiha Itachi Karakter Özeti

Kendimin Dilinde Ben: Uchiha Itachi

Uchiha Itachi: Ölmeden evvel bizim de yüzümüzü kızartan, kalbimizi attıran biri olmuştu.Uchiha Itachi anime sitesi

Kucağımdaki Sasuke bu arada. Manitanın ismi Izumi… Uchiha Izumi. Sonra öldürdüm onu da klanla birlikte. Önceden yavaş yavaş ölen benliğim klanı katletmemle birlikte hız kazandı böylece.

Bir tek küçük ve aptal kardeşim Sasuke’yi öldüremedim. Bana göre onun hayatı sevgilimden, klanımdan hatta köyden bile daha değerliydi. 

Anne ve babamızı kimin öldürdüğünü sordu. Güçlerimi test etmek için öldürdüğümü söyledim. Bana saldırdı ve onu fiziken hafif, psikolojikmen ise ağır yaraladım. Ona şunları söyledim:

“Benim küçük aptal kardeşim! Eğer beni öldürmek istiyorsan benden nefret et, bana kin duy ve bir korkak gibi yaşa! Kaç, kaç ve hayata tutun! Benimle aynı gözlere sahip olduğunda beni bul!”

Böylece onu intikam almaya, güçlenip benle yüzleşmeye sevk ettim. Onu uzaktan gözledim, güçlenmesini bekledim. O sıralarda ızdırabım vücuduma ağır gelmeye başladı. Izdırabım, acım; hızlanan ölümümle birlikte içimi oydu. Bedensel ölümümü bekledim.

Ölümümün Sasuke’nin elinden olmasını istedim. O gün gelip çattı ve Sasuke’yle dövüştüm. Kolaylıkla savuşturabileceğim hamlelere bilerek yakalandım. Genjutsu üstüne genjutsu yaptım. Orochimaru’nun zehrini onun bedeninden aldım. Sonumun geldiğini hissettim.

Sasuke’yi köşeye sıkıştırdım. Gözlerini alacağımı düşünüp titremeye başladı. Onu öldüreceğimi sandı. Ona yaklaştım ve eskiden yaptığım gibi alnına parmaklarımla hafifçe vurdum. Ona şunu söyledim: “Üzgünüm Sasuke, bu sondu.”

Neticede “Kan gözyaşları dökerek içimdeki her duygu zerresini öldürdüm. Bir hainmiş gibi anılarak ölmeyi istedim. Onur yerine onursuzluğu, sevgi yerine nefreti kabullendim. ‘Uchiha’ adını ona; küçük kardeşime emanet ettim. Buna rağmen yüzümde bir gülümsemeyle öldüm.”

Dördüncü Shinobi Dünya Savaşı başladığında Edo Tensei Kinjutsu’suyla diriltildim Kabuto tarafından. Kabuto’nun kontrolü altında olmama rağmen bilincim yerindeydi. Mangekyou Sharingan’ımı kullanarak Naruto’ya saldırdığımda ona daha önceden Shisui’nin gözünü vermiştim.

Bu gözü kargama implant edip ileride Sasuke’nin ikna olmaması durumunda “Konoha’yı koru!” emri ile Naruto’ya vermiştim. Fakat işler planladığım gibi gitmedi ve Edo ben, Naruto’yla dövüşürken Mangekyou Sharingan’ım karşısında bu tekniğim aktifleşti.

Böylece Kabuto’nun iplerinden kurtulmuş oldum ve “Konaha’yı Koru!” emrini yerine getirerek Naruto’yla beraber Nagato’yla savaştım. Kabuto’yu durdurmak için yola çıktığımda Sasuke ile karşılaştım. Ardımdan geldi. Ben olup olmadığımdan emin değildi. Beni görmesini istemiyordum.

Gerçekleri Tobi’den öğrenen Sasuke benden birtakım cevaplar bekliyordu. O sırada konuşmakla vakit kaybedemezdim doğruca Kabuto’yu bulup onu durdurmalıydım. Sasuke de peşime takıldı ve benden yana tavır alıp Kabuto’yu alt etmem için yardım etti.

Kabuto’ya karşı Izanami’mi aktifleştirdim ve onu buna hapsettim. O sırada Edo Tensei’yi bozdum. Benden cevaplar bekleyen Sasuke’ye artık duygularımı gizlemem gerekmediğini anlatarak gerçekleri gösterdim ve ona şunları söyledim: “Sana hep yalan söyledim ve beni affetmeni istedim.

Kasıtlı olarak aramıza mesafe koydum. Seni bunların hiçbirine bulaştırmak istemediğim içindi. Gözlerini açamadan ve onlara bakıp gerçeği söyleyemeden, senden nefret etmemin ve diğer her şeyin yalan olduğunu söyleyemezdim. Bu yüzden bu sefer söylemek istiyorum:

Beni affetmek zorunda değilsin.” Alnımı, sevgili kardeşim Sasuke’nin alnına dayadım. Son sözlerim şunlar oldu: “Ve bundan sonra nerede, ne yaparsan yap, seni daima seveceğim.” Böylece hayatımdan eksilmeyen ölümle yüzleştim ve tekrar öldüm. 

Anime Sitesi YouTube kanalı için tıklayın

Kendimin dublorü.

0 0 Oylar
Article Rating
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorum Yapmak ve Görüntülemek İçin Tıklayınızx