Naruto Kadın Karakterler ve Kadın Karakterlerin Güçleri

Çoğumuz Naruto’yu izlemiştir ya da Sakura karakteri için yapılan tartışmaları görmüştür. İlk izlediğimden beri Sakura karakterini sevmediğimden ben de birçok kere o tartışmaların içinde yer alıp karaktere karşı nefret kustum. Tabi bu bir yıl öncede kaldı çünkü artık aşırı boş gelen bir tartışma konusuna döndü benim için. Karakteri hala fazla sevmesem de artık sorunun onda değil direkt olarak diğer naruto kadın karakterler le alakalı olduğunu gördüm.

Sizden tek ricam lütfen bu yazıyı önyargılarınızı bırakarak okuyun.

Naruto Kadın Karakterler

Bu yazıyı aslında Naturo serisindeki Sakura için yazacaktım ama asıl sorunun Naruto’daki tüm kadın karakterler için geçerli olduğunu düşündüm. Şimdi ise yeni bir tartışma konusuyla sizlerleyim.

Sakura Neden Bu Kadar Güçsüz?

En baştan bakarsak Naruto, Sasuke ve Sakura’dan oluşan Team 7 ekibini gördük. Bu üç karakter de serideki en güçlü karakterler ama tek sıkıntı şu ki erkek karakterler hep daha ön planda oldu. Naruto Uzumaki gibi güçlü bir klandan geliyordu ve içinde de dokuz kuyruklu tilki vardı. Başlı başına Chakra deposu zaten Kyuubi. Diğer yanda ise Uchiha klanının son ferdi Sasuke var. Uchiha klanına özel Sharinganlar da birçok güçlü jutsu sunuyor ve geliştirildikçe yenilmez bir hal alıyor. Ya Sakura? İlk bölümlerde Sakura bu ikisine göre daha iyi sezgilere sahipti hatta en iyi chakra kontrolüne sahipti ama sadece bu kadar…Sonrasında mangaka Sakura’yı hep geri plana çekip durdu. Savaş esnasında hiçbir şey yapamayan ve durmadan Sasuke diye ağlayan bir karaktere çevirdi. Sözleriyle Naruto’ya yük bindirip hep bencillik yaptığını gördük. Sert karakterine rağmen bir köşede hep olayları izleyip başkası tarafından korundu. İşte asıl sorun da burada. Diğer kadın karakterlerden farkı ne Sakura’nın? Temari hariç ilk sezonda (Naruto) kaç tane güçlü karakter gördük? Sakura’nın gözümüze batma sebebi Team 7’de olması ve diğer iki karakterin aşırı güçlü olmasından kaynaklı. Tanınan bir klandan değildi. İçinde chakra deposu bir yaratık yoktu veya özel gözlere de sahip değildi.

Peki ya diğer karakterler?

Diğer kadın karakterlere bakınca da aynılarını hatta daha kötülerini görüyoruz. Tenten de aynı kaderi paylaşıyordu. Neji ve Rock Lee gibi aşırı güçlü iki ninjanın yanında vasıfsız bir karaktermiş gibiydi. Temari ilk başlarda güçlü olup savaşsa da sonradan adam gibi savaştığını göremedik hatta ön cephelerde bile göremedik oysa gerçekten de güçlü bir karakterdi. Ino’nun jutsusu da gayet iyiydi ama bu karakterin de dövüştüğünü göremedik. Sakura vs Ino kapışmasında ikisi resmen saç baş girişmişlerdi. Neden diğer ninjalar gibi dövüşmediler ki? Karakterlerin suçu değildi bu gerçekten de mangaka kadın karakterleri hep güçsüz yazıp durdu. En sona bıraktığım Hinata karakterine gelelim. En güçlü klanlardan birinin üyesi üstelik klanın başındaki kişi. Sharingan gibi özel güce sahip Byakugan’ı kullanabiliyor ama bu kadın karakterimiz de güçlü değil. Üstelik kuzeni Neji aşırı güçlüyken. En azından yarısı kadar olsaydı diyor insan ama saydığım kadın karakterler (Temari hariç) hiçbir erkek karakterin karşısında duracak kadar güçlü tasarlanmamışlar.

Naruto Kadın Karakterler
Naruto Kadın Karakterler

Aynı sorun Naruto Shippuuden de devam ediyor…

Naruto Shippuuden’e bakınca aşırı güçlenmiş yeri göğü kıran Sakura’yı görüyoruz. Açıkcası ilk izlerken aşırı heyecanlanıp sonunda Sakura da güçlendi dememi sağlamıştı ama bu çok kısa sürdü. Sakura’nın o muhteşem gücünü en fazla iki üç kere görebildik o da taş kaya ve yer parçalarken. Temari’nin o arc beni heyecanlandıran bir savaşını da hatırlamıyorum. Shikamaru ile flörtleşip duruyorlardı. Hinata onca yıla göre biraz daha cesaretliydi ayrıca tuhaf bir jutsu da kullanıyordu ama resmen sıfır etki ediyordu onu da yine en fazla iki üç kere görmüşüzdür belki de görmemişizdir. Tenten hiç değişmedi saedece fırlatabildiği silahların sayısı çoğalmış gibi bir durum vardı. Ino büyük savaşta baya yardım etmişti ama o da savaşmadı. Büyük karakterlere geçersek benim en hayal kırıklığına uğradığım Tsunade gibi bir kadının çabucak yenilip durması olmuştu. Evet kötü karakterler çok güçlüydü ama resmen hokage yerde yatarken Naruto’nun köyü kurtarmalarına ihtiyaçları kalmıştı. Orochimaru ve Jiraiya o kadar güçlüyken Tsunade’nin aralarında en güçsüz gibi durması kesinlikle karakterle alakalı değil bizzat mangakanın kadın karakterleri güçsüz yazmasından kaynaklı.

Sakura karakteri evet çok güçlüydü ama hep sözde olarak duyduk. Birkaç kere bize gösterilmiş olmasa şahsen gülüp geçerdim bunun neyi güçlü diye. Serinin başında daha mantıklı karakter alan Sakura bir ara Naruto’dan bile daha salakça davranışlarda bulundu.

Kadın karakterlerin neredeyse %90’ının medical ninja olması da diğer kanıtlardan. Erkek karakterlerin hepsi paşa paşa savaşırken kadın karakterlerin harcanması gerçekten beni seriden uzaklaştıran etkenlerden biri oldu.

Son olarak bazıları Kaguya karakterini söyleyebilir. Kaguya gerçekten de çok ama çok güçlüydü. Zaten bu jutsu olayı da tamamen ondan çıkma olduğundan yenilmez gibiydi. Tabi mangaka Sasuke ve Naruto’ya ‘sen ay ol sen de güneş, ha bir de Indra ve Ashura’nın reenkarnasyonlarısınız al size biraz daha power up’ diyerek dünyadaki en güçlü varlığı yenmelerini sağladı. Yine ve yine en güçlü karakterimiz savaşmayı bilmediği için kaybetti. Oysa ne güzel portallar açıp boyutlardan boyutlara atlıyordu.

Naruto serisinde eğer bir kadınsanız büyük ihtimal erkek karakterlerin gölgesinde kalacaksınız ne kadar güçlü olsanız da ve sırf yanınızdaki karakterler aşırı güçlü olduğundan size vasıfsız denecek.

En Güçlü Naruto Kadın Karakterleri

1-) 綱手 Tsunade (五代目火影Godaime Hokage)

Tsunade, Naruto adlı animede efsanevi grup “Efsanevi Sannin”in tek kadın üyesidir. İnsan üstü kas gücü ve çok ünlü bir medical ninja olması dışında animenin geçtiği köy olan Konoha’nın 5. Hokagesidir. Animenin ilerleyen bölümlerde Sakura Haruno’yı eğiterek kendisi gibi başarılı bir medical-ninja yapmıştır.

Kaynak: Wikipedia

綱手 Tsunade (五代目火影, Godaime Hokage)
綱手 Tsunade (五代目火影, Godaime Hokage)

2-) Temari Nara (奈良テマリNara Temari)

Dördüncü Kazekage’nin kızı olan Temari, dolayısıyla Gaara ve Kankurō’nun hem kız kardeşi hem de takım arkadaşıdır. Genelde sırtında demirden yapılmış dev bir yelpaze taşır. Temari bu yelpazeyi dövüş sırasında çok güçlü bir silah olarak kullanmaktadır. Bu sayede uzun erimli dövüşlerde uzmanlaşmıştır, ayrıca kendisini (Nara Shikamaru’nun ayarında olmasa da) keskin durum çözümleyicisi olarak kanıtlamıştır.

Kaynak: Wikipedia

Temari Nara (奈良テマリ, Nara Temari)
Temari Nara (奈良テマリ, Nara Temari)

3-) 照美メイ Terumī Mei (五代目水影Godaime Mizukage)

Mei Terumī, Japonca manga ve anime serisi Naruto’da kurgusal bir karakterdir. Dördüncü Mizukage Yagura’nın ölümünden sonra Kirigakure’nin beşinci kage’si olmuştur. (Godaime Mizukage) Kekkei genkai sahibi (Yōton, Futton) güçlü bir ninjadır.

Kaynak: Wikipedia

照美メイ Terumī Mei (五代目水影, Godaime Mizukage)
照美メイ Terumī Mei (五代目水影, Godaime Mizukage)

4-) うずまきクシナ Uzumaki Kushina

Kushina Uzumaki. Naruto Uzumaki’nin annesidir. Minato Namikaze’nin ise eşidir.

Naruto’nun Kyuubi’yi yenerek onun çakrasını elde etme savaşı sırasında Naruto nefrete yenik düşerken Minato Namikaze’nin yaptığı mühürden çıkar ve Naruto’nun beyninde onunla konuşur ve ona yardım eder.

Kaynak: Wikipedia

うずまきクシナ Uzumaki Kushina
うずまきクシナ Uzumaki Kushina

 

5-) 香燐 Karin

Karin, Japonca anime ve manga serisi Naruto’da kurgusal bir karakterdir. Uzumaki klanındandır. Orochimaru’nun arka plandaki işlerini yürütmekteydi. Orochimaru’nun ölümünden sonra Uchiha Sasuke’nin kurduğu gruba katılmıştır.

Kaynak: Wikipedia

香燐 Karin
香燐 Karin

6-) 春野サクラ Haruno Sakura

Sakura Haruno (春野 サクラ Haruno Sakura), manga ve anime serisi Naruto’da kurgusal bir karakterdir. Manganın ilk başında Hatake Kakashi’nin Genin olarak öğrencisidir, daha sonra Tsunade’nin yardımcısı olarak Çūnin olmuştur. Küçükken Ino Yamanaka onun ilk edindiği dostudur. Ino ve Sakura aynı anda okulun en popüler çocuğu olan Uchiha Sasuke’ye âşık olmuştur.

Kaynak: Wikipedia

春野サクラ Haruno Sakura
春野サクラ Haruno Sakura

7-) Konan (小南, Konan)

Konan (小南, Konan) Amegakure köyüne bağlı bir kunoichiydi ve orjinal Akatsuki’nin üyelerinden biriydi. Yahiko’nun ölümünden sonra ortağı o andan sonra Akatsuki’nin başı olan ve ona kendi adıyla seslenen üye olan Nagato oldu. Nagato’nun ölümünden sonra Akatsuki’den ayrılıp Amegakure köyünün Köy Başkanı oldu.

Kaynak: Fandom

Konan (小南, Konan) 
Konan (小南, Konan) 

**Sıralamada güç sırası yoktur, yorumlarda en güçlü düşündüğünüz karakteri yazabilirsiniz.

Bu paylaşımımızda naruto kadın karakterler hakkında fikirlerimi sundum diğer animeler ile ilgili paylaşımlarımıza Anime kategorisinden ulaşabilirsiniz.

 

 

Yorozuya Gin-chan

5 1 Oy
Article Rating
Abone Ol
Bildir
guest
11 Yorum
Eskiden Yeniye
Yeniden Eskiye En çok oy alan
Inline Feedbacks
View all comments
Haruno Sakura

Kanka yanlış yapmışsınız

Yuuki Asuna

Yanlış olan kısmı daha iyi açıklarsanız daha iyi olur 🙂 Güç sıralaması hakkında bir hata var ise bence yazar sonradan güçlenen karakterler üzerine yoğunlaşmış. Çünkü Kaguya gibi karakterler zaten yaratılıştan bu güce sahiptiler bu yüzden sıralamaya eklememiş olabilir.

İroaseta

Sakura’nın en güçlü kadın ninja olduğunu bilmeyenler mi vardı 🤦‍♀️

Xiellia

Üzgünüm ama güç sıralaması kesinlikle yanlış. Mangaka,databook gibi canon yerlerde, en güçlü kadın ninjanın Sakura olduğu yazar. Sakura’nın Naruto ile dalga geçmesi de canon değildir. Çünkü bu dalga geçme sahnesini sadece anime de görebilirsiniz, manga da değil. Animeyi de stüdyo yaptığı için tamamen doldurma, sırf bu yüzden pek çok kişi sakura dan nefret ediyor ve de son olarak sakura’nın 17-18 yaşlarında Tsunade’yi geçtiği de onaylandı. Lütfen bilgisizlik ile bu tür siteler yönetmeyin, başkalarını da yanlış yönlendiriyorsunuz. Düzeltmenizi rica ediyorum.

Yuuki Asuna

Değerli yorumuzun için teşekkürler fakat yorumunuz bana biraz komik geldi açıkçası. İçeriği okumamışsınız bile orada özellikle güç sıralaması olmadığını belirttik. Güç sıralaması yapmak bu tarz animelerde çok zor. Bizde bu yüzden kendimizce güçlü gördüğümüz 7 karakteri listemize dahil ettik. Anime doldurma diyorsunuz fakat burada manga güç sıralaması yazmıyor. Animenin tüm bölümleri esas alınarak liste oluşturuldu. Sakuranın 17-18 yaşında Tsunade’yi geçtiğinin onay belgesinide görmek isteriz.

Konuyu tekrar incelemizde fayda var. Konuda Sakura üzerinden örnek verilse de Naruto animesinde bulunan Kadın karakterlerinin Erkek karakterlere nazaran güçsüzlüklerinden bahsediyor. Sakura ne kadar güçlense de ön planda güçlü bir kadın karakter bulunmuyor. Son olarak yanlış yönlendiriyorsunuz derken? Burası bir eğlence platformu sizlerin sağlığınızı veya maddi durumunuza etki edecek bir site değil. Bu yüzden herkes eğlencesine baksın.

Miki eşref

Sakura narutoyla dalga geçti arkadaşı yani arkadaşlıklarını geçtim küçüktü ve sonradan tsunade den bile güçlü bir kadın savaşçı oluyo naruto ve borutoyu düzgün izle ( ve anlamıyorum sakuradan ne istiyorsunuz sadece gücü yoktu ve sonradan ortaya çıktı bunu anlayın artık beyin kapasitemiz yetmiyorsa izlemeyin …. )

Last edited 2 yıl önce by Miki eşref
Oznur alibaba

Kanka sil

Oznur alibaba

Hâlâ sakura’ya hate’lik yapan ezikler varsa beton yesin buyuk bir karakter ve guc gelisimi vardi seride.

Yuuki Asuna

SHANNARO!!!!!

mastajam

kanka sen animeyi baya yanlış izlemişsin galiba. kushina ilk 10da bile yokken ilk beşte, en güçlüsu tsunade değil bi kere kaguya narutoda, daha sonra sakura. ayrıca temari’nin sakurayı geçme şansı hiç yok. 😀 hashirama bile sakura’nın tsunadeden güçlü olduğunu söyledi aşdjghgkdşkfiajdaidkaisşflgşsjdş

11
0
Yorum Yapmak ve Görüntülemek İçin Tıklayınızx