Rock Lee Karakter Analizi – Naruto

Naruto karakter analizleri serimizin ikinci konusunda Rock Lee karakter analizi konusuna yer vereceğiz. Serinin ilk konusunda Shikamaru Nara karakter analizi yapılmıştı, Rock Lee analizi için Šarrum devreye girdi 🙂

Sizin en sevdiğiniz Naruto karakteri kim? Benim Rock Lee. Şimdi okuyacağınız yazı da onunla ilgili.

Rock Lee Karakter analizi
Rock Lee karakter analizi

Bana göre Rock Lee:

Rock Lee karakterini ilk gördüğüm zaman içimden çığlık atıp “ben bu karaktere bayıldım” demiştim. O ana kadar gördüğüm en ama en sempatik Naruto karakteriydi. Zaten Rock Lee’den daha tatlısını da görmedim seri boyunca. Şimdi gelelim yazımı yazma sebebine… Aşırı tatlı olan bu karakter bana göre Konoha’nın en iyi ninjası dersem bence güzel bir giriş yapmış olurum.

Rock Lee Karakter Analizi

Rock Lee diğer karakterlere nazaran daha basit ama aynı zamanda daha etkileyici bir karakter dersem kaç kişi katılır bilmiyorum ama bana göre öyle. Aile travmaları olmayan, toplum tarafından dışlanmayan ve normal sorunlarla uğraşan bir ninja. Her çocuk illa bir sebepten dolayı yaşıtları tarafından dışlanır tabi. Benim demek istediğim Naruto gibi büyük bir dışlanma yaşamadığı. Rock Lee diğer çocuklar gibi uçmalı, ateş püskürmeli veya chakra fırlatmalı jutsuları kullanamayan bir ninja. Kısaca taijutsu harici bir jutsu kullanamıyor. Bu da yaşıtları tarafından dışlanmasına yol açıyor. Tabi bu zorluğu Gai sensei sayesinde çözüme ulaştırıp kendi sınırlarını zorlayarak çalışıyor. Durmadan çalışan bu çocuk bedenine taktığı ağırlıklarla bile büyük işler çıkararak diğerlerine sıkıntılı anlar yaşatıyordu.

Rock Lee vs Gaara kapışmasına bakarsak eğer eşit şartlarda kapışsalardı kesinlikle Rock Lee’nin kazanacağı ortadaydı. Karşısında bijuu taşıyıcısı varken kabul edersiniz ki büyük bir güç orantısızlığı vardı. Bazen düşünüyorum onca karakter içinde en çok çalışan ve çalışmalarının meyvesini yiyen tek karakter Rock Lee’ymiş gibi geliyor. Özel jutsuları yoktu, güçlü bir klandan da gelmiyordu ama çok çalışıyordu.

Naruto Shippuden’de Rock Lee Analizi

Naruto Shippuuden bir yerden sonra ninja animesinden çıkıp büyücülük alanına geçtiği için Rock Lee de harcanan karakterlerin yanında yer aldı. Ateş topu fırlatmalı, dev gibi rasenganlar, uzaylı Kaguya derken tabi ninjaların en hası olan Rock Lee kendini gösteremedi.

İlk bölümden son bölüme kadar tatlı ve düşünceli hareketleriyle izleyicilere kendini sevdirdi. Neji’nin ölümünde tek yas tutan karakterdi resmen. Düğün zamanı bile Neji’yi rüyasında gördü ve hediyeyi onunla seçmeye çalıştı. Onca bölüm Naruto’ya arkadaşlık yaptı her zaman yanında oldu. İlk bölümlerde Sasuke ve Naruto bilinçsizken Sakura’ya yardım etmişti oysa daha yeni tanışmışlardı. Hiçbir karaktere tek bir yanlışı bile olmadı. Sevecen, arkadaş canlısı ve biraz da şapşal…

Savaş olarak beni en çok tatmin eden üç beş karakterin başında kesinlikle Rock Lee geliyor. Özellikle Gaara ile olan kapışmasında ayağındaki ağırlıkları çıkarması tüylerimi diken diken etmişti. Savaş sonunda ise sinirden gözlerim dolmuştu. O günü hatırladıkça hala da üzülüyorum. Arkadaşıma ‘Eğer Rock Lee artık savaşamayacaksa izlemeyi bırakıyorum.’ diye mesaj atmıştım.

Rock Lee Karakter analizi
Rock Lee Sözleri

Rock Lee Sözleri

  • “Ninjalar ikiye ayrılır; Doğuştan yetenekliler ve çok sıkı çalışanlar. Ezik bile olsa bir ninja çok çalışarak bir dâhiyi yenebilir.”
  • “Eğer 400 şınav çekemezsem, 800 kez kuklalara vuracağım. Eğer kuklalara 800 kez vuramazsam, 2000 kez ip atlayacağım.”
  • “Konoha’da nilüferler iki kez açar.”

Shikamaru Nara karakter analizi için buraya tıklayabilirsiniz. Eğer siz de karakter analizi yazmak isterseniz sitemize kayıt olarak yazarlık başvurusunda bulunabilirsiniz.

Sizin Rock Lee hakkındaki düşünceleriniz nedir? Yorumlarınızı bekliyorum. Ayrıca bizi instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

Yorozuya Gin-chan

5 2 Oylar
Article Rating
Abone Ol
Bildir
guest
1 Yorum
Eskiden Yeniye
Yeniden Eskiye En çok oy alan
Inline Feedbacks
View all comments
Yuuki Asuna

Rock Lee karakterinin Might Guy ile olan sahneleri çok eğlenceli 🙂

Spoiler
Might Guy’ın son savaşındaki ilişkileri ağlattı :'(

1
0
Yorum Yapmak ve Görüntülemek İçin Tıklayınızx