The God of High School Webtoon Konusu ve Karakterleri

The God of High School Webtoon, Park Jin-woo tarafından yazılan bir dövüş sanatları aksiyon webtoonudur. İlk olarak 2010 yılında Naver Webtoon’da yayınlandı. O zamandan beri Türkçe de dahil pek çok dile çevirisi yapılmıştır. Webtoon, dünyanın en güçlü lise öğrencisi olmak için bir turnuvaya katılan genç bir adam olan Mori Jin’in hikâyesi etrafında şekillenmektedir. Yol boyunca diğer güçlü dövüşçülerle tanışıyor ve turnuvanın sırlarını öğreniyor. Macera da bu şekilde başlamış oluyor.

The God of High School Konusu

Lisenin Tanrısı olarak da Türkçeye çevrilebilen The God of High School; dövüş sanatları, arkadaşlık ve kendini keşfetme üzerine bina edilmiş bir konuya sahiptir. Heyecan verici aksiyon sahneleri ve iyi gelişmiş karakterleri ile görsel olarak da çarpıcı bir webtoondur. Ayrıca bu Webtoon, dövüş sanatları, fantezi ve mitolojinin eşsiz karışımı sayesinde en çok okunanlar arasında.

The God of High School Webtoon Karakterler

The God of High School, her biri kendine özgü yeteneklere ve motivasyonlara sahip çeşitli karakterlerden oluşan bir kadroya sahiptir. Bunun yanı sıra ana karakterler şunlardır:

  • Mori Jin: Hikayenin kahramanı Mori, inanılmaz dövüş sanatları becerilerine sahip genç bir adamdır. Turnuvayı kazanmaya ve dünyanın en güçlü lise öğrencisi olmaya kararlıdır.
  • Daewi Han: Mori’nin en iyi arkadaşı olan Daewi, güçlü bir adalet duygusuna sahip yetenekli bir dövüş sanatçısıdır. Kendini tehlikeye atmak anlamına gelse bile her zaman başkalarına yardım etmeye isteklidir.
  • Mira Yoo: Güçlü bir dövüş sanatçısı ve Nox örgütünün bir üyesi olan Mira, Mori’nin aşık olduğu kişidir. Mori’yi turnuvanın tehlikelerinden korumaya kararlıdır.

the god of high school webtoon konusu

The God of High School Webtoon’da Bilmeniz Gerekenler

Bu Webtoon’u okurken önemli olaylara şahit olacaksınız. Bunlar temel olgulardır fakat okumaya başlamadan önce bunları bilmek webtoon hakkında fikir vermektedir. 

  • Turnuva: Lise Tanrısı her dört yılda bir gerçekleşen bir turnuvadır. Turnuvayı kazanan kişiye Lise Tanrısı tarafından bir dilek hakkı verilmektedir.
  • Nox Organizasyonu: Nox Organizasyonu dünyayı ele geçirmeye çalışan gizli bir örgüttür. Amaca ulaşmalarına yardımcı güçlü savaşçılar bulmak için turnuvayı kullanmaktadırlar.
  • Tanrılar: Tanrılar dünyayı kontrol eden güçlü varlıklardır. Turnuvayla ilgileniyorlar ve katılımcıları yakından izliyorlar.

The God of High School Webtoon, dövüş sanatları, fantezi ve mitolojinin eşsiz karışımıyla övgü toplayan popüler bir webtoon. Dolayısıyla bu Webtoon, farklı karakterlerden oluşan bir kadroya ve heyecan verici aksiyon sahnelerine sahiptir.

Webtoon hakkındaki yorumlarınızı Twitter üzerinden de bizimle paylaşabilirsiniz. Ayrıca diğer Webtoon içeriklerimize de göz atabilirsiniz.

5 1 Oy
Article Rating
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorum Yapmak ve Görüntülemek İçin Tıklayınızx