Spor Konulu Anime Önerileri

Anime izlerken kategorilerine göre sevdiğimiz animeleri bulmak her zaman için daha kolaydır. Spor kategorisinden olan animeleri seviyorsanız, yazarımız sizler için harika iki anime yazdı. Spor konulu anime önerileri için yazarımızın bahsettiği iki animenin de hakkında gerekli bilgilere konu içinde yer vereceğiz.

Spor Konulu Anime önerileri 1) Yuri!!! on Ice

Yuri!!! on Ice, 2016 yılında MAPPA tarafından buz pateni (figure skating) animesidir. Yalnızca 12 bölüm olan spor animesinin ayrıca Yuri!!! on Ice : Ice Adolescence isimli filminin çıkması da  bekleniyor. Çıkacağı zaman yine buradan duyuracağız. Hadi şimdi animenin konusuna bir göz atalım.

Bir zamanlar, Japonya’nın gururu olan buz pateni (figure skating) yapan Yuuri Katsuki, Grand Prix finalinde yenilmesi üzerine ailesinin evine döner. Evine dönen Yuuri’nin yenilgisinden sonra buz patenini bırakmak ister. Ancak bir tarafının kariyerine devam etmek istediğini hissediyordur.

Yuuri, daha önce beş kez Dünya şampiyonu olan Victor Nikiforov tarafından gerçekleştiren bir performansı yaparken çekilen videosu popüler olur. Bu videoyu gören Victor, bir anda Yuuri’nin yanına gelir ve onun akıl hocası olmayı teklif eder. Bakalım Yuuri bu teklifi kabul edip Dünya sahnesine tekrar dönecek midir?

Spor konulu anime önerileri Yuri!!! on Ice

Spor Anime Önerisi 2) Re-Main

İkinci anime önerimiz ise 2021 yılında MAPPA tarafından hazırlanan su topu (water polo) animesidir.

Oratokul üçüncü sınıf öğrencisi olan su topu (water olo) yıldızı Minato Kiyomizu, geçirdiği araba kazasında komaya girer. Tam olarak 203 gün sonra uyanan Minato, son 3 yıla ait tüm anılarını hatırlamıyordur. Bir sebepten dolayı su topu kulübüne geri döner. Oyunun kurallarını unutmuş olmasının yanında yeteneğiyle ilgili anılarını da hatırlamaz. Bakalım Minato anılarını tekrar hatırlayıp yine su topu yıldızı olacak mı?

Spor konulu anime önerileri Re-Main

Yazımızda spor konulu animelerden en beğendiğim ikisinden bahsettik. Yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim. Eğer yazım hatalarım ya da eksiklerim varsa kusuruma bakmayın.

İzleyip de çok beğendiğiniz spor animelerinden öneri sunmak isterseniz yorumlara bekliyoruz.

Anime Sitesi YouTube kanalını ziyaret ettiniz mi? Buraya tıklayarak hemen ziyaret edebilirsiniz.

Ayrıca anime sözlük kategorimizden anime isekai nedir adlı konuya göz atabilirsiniz.

Anime hakkında bildiğim şeyleri paylaşıyorum ^^

0 0 Oylar
Article Rating
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorum Yapmak ve Görüntülemek İçin Tıklayınızx