D.Gray-Man Yeni Sezon Gelecek mi? 3. Sezon Ne Zaman

D.Gray-Man 2004 mayısından beri mangasının güncel olarak yayınlandığı, oldukça ilgi gören bir yapımın anime dizisi. Manga okuyucuları, 3 kez ara verip dergi değiştirdikten sonra devam etmiş olsa da hâlâ güncel olmasından memnun. Fakat anime severler için durum farklı çünkü animenin tadı onların damağında kaldı. Resmî ve resmî olmayan kaynaklardan derlediğimiz bilgilere göre bir çıkarım yapacağız. Öncesinde sürecin nasıl işlediğine bakalım.

D.Gray-Man Yeni Sezon Gelecek mi? 3. Sezon Ne Zaman
D.Gray-Man Yeni Sezon Gelecek mi? 3. Sezon Ne Zaman

D.Gray-Man Ne Zaman Yayınlandı

Animenin ilk yayın tarihi 2 ekim 2006 idi. 2008’in eylül ayına kadar tam 108 bölüm yayınlandı, oldukça sevildi hem Japonyada hem de yurt dışında epey ilgi gördü. Fakat finalden sonra manganın devam etmesine rağmen devamı gelmedi, ta ki 2016 yılına dek. 2016 yılındaki devam dizisi olan D.Gray-Man Hallow yönetmen, senarist ve yapımcı da dahil olmak üzere farklı bir ekibin elinden çıkmıştı. Fakat o da 2006 yılında yayına başladığı dönemdeki gibi olmadı 13 bölümde final verdi. Bu arada seslendirmenlerde de tamamı olmasa da değişiklikler olmuştu. Tekrar bir anime dizisi için 8 yıl beklenmiş olması pek normal bir durum değil, mangasının tutuluyor olması ve animeye olan talep bunu sağladı. Yeni bir sezon gelir mi, gelirse ne zaman gelir net olarak bilmek şimdilik mümkün değil.

D.Gray-Man Yeni Sezon Gelecek Mi?

Animenin yeni sezonu için umut vadeden pek bir durum yok maalesef. Fakat D.Gray-Man Hallow da 8 yıl sonra çıkmıştı diyerek biraz umutlanabiliriz. Ayrıca animenin resmî sitesi hâlâ aktif, bakınız: https://dgrayman-anime.com/ sitede Hallow’un sona erdiği yayınlanmaya devam etmeyeceği yazıyor. Yine de Hallow’da olduğu gibi yeni bir yönetmen, senarist ve yapımcı kadrosuyla devamını getirmeyi deneyebilirler.

D.Gray-Man 3. Sezon Ne Zaman

Alt başlıklara bölmek ve her soruya ayrıca yanıt aramak her konuda yaptığımız bir şey. Bu konuda maalesef 3. sezonun ne zaman olabileceğine dair net bir şey söyleyemeceğiz :/. Eğer yayınlanacak olursa en erken 2024’ün ilk çeyreğinde yayınlanır. Çünkü ne manga tarafında ne de anime tarafında buna dair henüz hiçbir söylem yok, çalışmalar başlamadan önce duyulmaya başlayacağı için çıkarsa yayınlanacağı en erken tarih şimdilik bu gibi gözüküyor.

Anime sitesi twitter hesabında bir sonraki yazı için öneride bulunabilirsin. Veya bizimle anime konuşabilirsin, kafana göre 🙂 Hauru no Ugoku Shiro anime filmini izlemiş miydiniz?

0 0 Oylar
Article Rating
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorum Yapmak ve Görüntülemek İçin Tıklayınızx