Ecchi Nedir? Ecchi Anime Ne Demek?

Ecchi anime izlerken çok fazla duyduğumuz kelimelerden biridir. Ecchi azda olsa her animede olabilecek bir türdür. Fakat sadece ecchi türünde paylaşılan animelerde mevcuttur. Fakat biz sizlere ecchi türünde anime önermek yerine bugün Ecchi Nedir? hakkında bilgi vereceğiz. Ecchi Japonya’da sıfat ve isim olarak kullanılabilir ve farklı anlamları mevcuttur. Ecchi animelerde çok sıkça kullanılan bir türdür. Normal bir aksiyon, macera, gizem kategorilerinde anime izlerken bile ecchi türüne rastlayabilirsiniz.

Ecchi Nedir?

Ecchi aslında Japonya’da sıfat anlamında kullanıldığında seksi, sapık, şevhetli gibi anlamlar taşırken isim anlamında kullanıldığında cinsel ilişki anlamını taşımaktadır. Animede ise daha çok sıfat anlamında kullanılmaktadır. Ecchi animede karakterler tam çıplak değil de meme dolgunluğu, gögüs uçlarının kıyafet altından gözükmesi, bikini kullanımı yani kısaca yarı çıplak ve insanlarda şevhet uyandıracak durumları kapsamaktadır. Ecchi animelerde cinsel ilişki azdır eğer var ise sansürlenir.

Ecchi nedir sorunuza kısaca insanlarda şevhet uyandıracak, yarı çıplaklık ve bel altı esprilerin bulunduğu animelerdir. Bunun yanında dolgun gögüs ve bikini ecchi animelerde çok fazla kullanılır.

Ecchi Nedir?
Ecchi Nedir?

Ecchi ve Hentai Arasındaki Fark Nedir?

Aslında çoğu insan bu iki terimi birbirine benzetse de aralarında çok fazla farklar mevcut. Ufak bir karşılaştırma yapcak olursak ecchi animelerinde genellikle cinsel organlar sansürlenir yada bikini ile kapatılır. Hentai animelerinde ise bu duruma gerek yoktur tamamen sansürsüz bir şekilde karakterlerin cinsel organları paylaşılabilir. Bir diğer önemli fark ise ecchi animelerinde genellikle cinsel ilişki mevcut değildir fakat bunun aksine hentai animelerinde ciddi anlamda cinsel ilişki durumları vardır.

Ecchi Anime Listesi

Sizlere en popüler ecchi animele örnekleri verebilirim. Bu liste tam bir ecchi inceleme listesi olmayacaktır.

  • Shokugeki no Souma
  • High School DxD
  • Seitokai Yakuindomo
  • Boku wa Tomodachi ga Sukunai
  • Prison School
  • Shinmai Maou no Testament
  • Kuzu no Honkai
  • Mayo Chiki!
  • Kiss X Sis
  • Kanokon

Şuana kadar en çok beğenilen ecchi anime türleri bu şekildedir. Tam bir liste oluşturmamız için bizlere Twitter adresimizden öneriler sunabilirsiniz.

Anime hakkında bilgilerimi bu sitede kullanıcıya aktarmaya çalışacağım. ^_^

0 0 Oylar
Article Rating
Abone Ol
Bildir
guest
2 Yorum
Eskiden Yeniye
Yeniden Eskiye En çok oy alan
Inline Feedbacks
View all comments
SPEEDSTER

İlk yorum hakkı senin yazıyodu atayım bari dedim ama büyük ihtimal farklı falan hissetmicem

Anime Sitesi

Bizim için ilk yorum yapan da son yorum atan da değerlidir. Teşekkürler 🙂

Last edited 2 yıl önce by Anime Sitesi
2
0
Yorum Yapmak ve Görüntülemek İçin Tıklayınızx