Charlotte Konusu ve Charlotte Karakterleri

Charlotte

Charlotte (シャーロット, Shārotto) 2015 yılında 13 bölüm olarak yayınlandı. 2016 yılında da ova bölümü yayınlanmıştır. Yazarı Jun Maeda, çizeri Haruka Konowata’dır. Charlotte konusu olarak sizleri büyüleyici bir dünyaya sürüklemektedir. Karakterlerin yetenekleri ve davranışları sizleri büyülü bir dünyaya götürüyor.

Charlotte
Charlotte

Charlotte Konusu

Charlotte konusu , Charlotte adı verilen bir kuyruklu yıldızın 75 yılda bir Dünya’nın yakınından geçtiği bir gerçeklikte geçiyor. Bu yıldız son geçişinde Dünya’ya özel bir toz bırakıyor. Ve bu tozu soluyan ergenlik öncesi çocukların bir kısmı ergenliğe geçtiklerinde insanüstü güçlere sahip oluyor.

Bu çocuklardan biri olan ve bir insanın bedenini 5 saniye boyunca ele geçirip, kontrol edebilen Yuu Otasaka; bu gücünü kimseye belli etmeden kendi amaçları için kullanır. Bir gün karşısına başka özel güce sahip olan Nao Tomori çıkar. Yuu bu karşılaşmada onun gibi yeteneklere sahip birçok gencin olduğunu öğrenir. Nao, Yuu’nun bu gençlerin toplandığı Hoshinoumi Akademisine gelmesini ve özel yeteneğe sahip gençleri bu okula toplaması için yardım ister. Charlotte

Charlotte Konusu
Charlotte Konusu

Charlotte Karakterleri

Charlotte konusundan bahsetik fakat animenin konusuna daha hakim olmanız açısından sizlere karakterler hakkında ufak bilgiler vereceğim. Bu sayede karakterleri daha yakından tanıyarak olay örgüsüne aşina olacaksınız.

Yuu Otasaka

Yuu, serimizin ana karakteridir. Birinci sınıf öğrencisi ve Hoshinoumi Akademesi’ne gitmektedir. Bir kişiye 5 saniyeliğine geçici olarak sahip olma yeteneğine sahip.

Bildiğimiz ana karakterlerden tamamen farklı. Bu yönüyle dikkat çekiyor. Çünkü Yuu, yeteneğini günlük olarak sadece kendi amaçları, kötü olsa bile, için kullanan bencil ve kibirli bir çocuktur. Ancak seri boyunca karakter gelişimi ve değişimi çok iyi ilerliyor. Sırf bu yüzden bile izlenebilir.

Yuu Otasaka
Yuu Otasaka

Nao Tomori

Serinin diğer ana karakterlerinden biri. Yuu gibi birinci sınıf öğrencisi ve Hoshinoumi Akademisi’nde Öğrenci Konseyi başkanıdır. Nao’nun yeteneği ise istediği bir kişiye karşı görünmez olabiliyor. Bu özelliğini yetenek kullanıcılarını güvende tutmak ve Hoshinoumi Akademisi’ne transfer etmek için kullanıyor.

Nao Tomori
Nao Tomori

Jojiro Takajo

Hoshinoumi Akademisi Öğrenci Konseyi üyesidir. Yeteneği çok yüksek hızlarda hareket etmesidir. Nao’nun arkadaşıdır ve onun söylediği her şeye sadık bir şekilde uymaktadır. Ayrıca Yusa Nishimori’nin büyük bir hayranı.

Jojiro Takajo
Jojiro Takajo

Ayumi Otosaka

Yuu Otasaka’nın kız kardeşidir. Oldukça neşeli biridir. Jojiro gibi Yusa’nın büyük hayranı ve Yusa’yı idolü olarak görüyor.

Charlotte Ayumi Otosaka
Charlotte Ayumi Otosaka

Yusa Nishimori

How-Low-Hello grubunun vokalistidir. Aynı zamanda Hoshinoumi Akademisi Öğrenci Konseyi üyesidir. Özel yeteneği ise ölülerle konuşmak ve iletişim kurmaktır. Ancak bu kişi kardeşi Misa’dır ve Misa onun vücuduna girdiğinde olan olayları hatırlamıyordur.

Yusa Nishimori
Yusa Nishimori

Yazımızda Charlotte konusu ve Charlotte animesinin karakterlerinden bahsetmeye çalıştım. Yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim. Umarım yardım edebilmişimdir. Eğer yazım hatalarım ya da eksiklerim varsa kusuruma bakmayın. Twitter adresini takip etmeyi unutmayınız.

 

Anime hakkında bildiğim şeyleri paylaşıyorum ^^

5 2 Oylar
Article Rating
Abone Ol
Bildir
guest
5 Yorum
Eskiden Yeniye
Yeniden Eskiye En çok oy alan
Inline Feedbacks
View all comments
xanny

Gayet iyi yeterince bilgilendirici bir yazı olmuş. Başarılı buldum umarım devamında da böyle işler görebiliriz.

burak çetin

Çok yararlı bir yazı olmuş

saiki-kusuo

Açıkçası başlayıp bitiremediğim bir anime ama bu yazıyı okuduktan sonra aşırı merak uyandırdı diyebilirim teşekkürler bu güzel yazınız için elinize sağlık

BanKai

Kanka zaten animenin sonu güzel yani yine de sne bilirsin ama tavsiye ederim izlemeni

saiki-kusuo

Bu arada yazılarınız devamını bekliyorum

Last edited 2 yıl önce by saiki-kusuo
5
0
Yorum Yapmak ve Görüntülemek İçin Tıklayınızx