Tite Kubo Bir One-Shot Armağan Etti. Bleach Yeni Bir Arc Mı Geliyor?

Bleach severler için 2020 ve 2021 yılı oldukça verimli geçiyor. 2020 yılında Sennen Kessen-hen (Thousand Year Blood War) arcının animesinin yapılacağı haberini almıştık. Ama Tite Kubo bizi sadece bu haberle sevindirmek istemeyip serinin 20.yıl dönümüne özel Weekly Shōnen Jump’ta bir one-shot yayımladı. Ama bu gerçekten de bir one-shot mıydı?

One-shot’ı biraz incelemeye başlarsak, mangayı okuyanların da aşina olduğu üzere Kurosaki Ichigo ve Inoue Orihime’nin Kazui adında bir oğulları var artık. Bölümün başında ise kendisinin gizlice evden kaçtığını ve bir Shinigami’ye dönüşebildiğini görüyoruz.

Bleach
Bleach

 

Ardından ise yine güçlerini kullanarak seriden daha önce aşina olduğumuz üzere Cehennem’in kapılarını açmayı başarıyor ve çocuksu bir saflıkla karşılaştığı ruhları yalnız kalmamaları için Cehennem’e yolladığına şahit oluyoruz.

Bleach Arc
Bleach Arc

 

Devamında Kuchiki Rukia ve Abarai Renji’nin kızları Ichika’nın 11.Bölük’te Shinigami olmak üzere alması gereken eğitimine başladığını görüyoruz.

Kuchiki Rukia
Kuchiki Rukia

 

Ichika’nın eğitimine dair okuduğumuz panellerin ardından ise Ichigo, Renji ve Rukia ile telefonda görüntülü olarak konuşuyor. Burada Keigo’nun bir restoran açtığını ve Soul Society’de ise artık televizyon kullanmaya başladıklarını öğreniyoruz. Devamında ise Kubo bizleri seriye dahil ettiği yeni teğmenlerle tanıştırıyor. Rindō Atau ve Yayahara Yuyu. Bölümün devamında bizler için önem teşkil eden bir diğer nokta ise Cehennem’in kapılarının tekrar açılması oluyor. Bu sefer ise tanıdık bir yüzle karşılaşıyoruz. Szayelaporro Granz.

Kubo
Kubo

 

Szayelaporro’dan öğrendiğimiz bilgilere göre Cehennem’e atılan Arrancarların artık hollow deliğinin vücudunda yer almak yerine arkasında bulunan bir çember olduğunu görüyor ve Cehennem’in kapısının tekrar açılmasıyla birlikte Soul Society’de “Phosphoplasm”ın varlığını öğreniyoruz. Phosphoplasm, Cehennem kapısının açılmasıyla ya da ölen kişinin mezarında, yapılan ritüel sonucunda oluşmaktadır. (Bölümde buna örnek olarak Kaptan Ukitake için bir ritüel yapıldığının bahsi geçmektedir.) Ardından ise Kaptan Kyōraku bizlere Ruh Sınıfı adlı bir ölçme sistemi hakkında bilgi veriyor.

Sisteme göre 3. Ruh Sınıfı ve üzeri olan Shinigamiler, yani kaptanlar, öldüklerinde reishileri Soul Society’nin toprağına geri dönemiyor. Bu kadar yüksek güçlü reishileri de etrafta başıboş bırakamayacakları için her ölen kişiye bu ritüel yapılmaktadır ve sayesinde reishileri toprağa girebilmektedir. Fakat Kaptan Kyōraku bunun doğru olmadığını düşündüğünü belirtiyor. Dediğine göre 3. Ruh Sınıfı ve üzeri olan reishiler asla dönemiyor Soul Society’nin toprağına ve aslında ritüel ile kaptanlar…

Cehennem
Cehennem

 

Cehennem’e gönderilmektedir.

Hell
Hell

Bunun kanıtı olarak ise Kaptan Ukitake’nin kılıcının Cehennem kapısından çıktığı görülmektedir. Bölümün sonuna geldiğimizde ise şu görselle karşılaşmaktayız.

Kaptan Ukitake
Kaptan Ukitake

Japonca yazan yazı İngilizceye “Howl From The Jaws Of Hell Arc” olarak çevrilmektedir. Buradan yola çıkarak da hayranlar bunun bir one-shot olmadığını, yeni bir arcın başlangıcı olduğunu düşünmektedir. Henüz Tite Kubo tarafından bu durum onaylanmış olmasa da şimdiden herkes TYBW arcının animasyonunun yanı sıra bu yeni başladığı düşünülen arc konusunda oldukça heyecanlı. Bölümün bitişi de bir final etkisi yaratmıyor aksine okuduğunuzda bir şeylerin yarım kaldığını ve devamının geleceğini hissediyorsunuz.

Sonuç ne olursa olsun Tite Kubo bizlere Bleach evreniyle ilgili yeni bilgiler sunmuş durumda. Tüm Bleach severlere bir an önce animenin devamına kavuşmalarını ve Tite Kubo’nun bizlere yeni bir arc sunma hazırlığında olmasını diliyoruz.

Twitter adresimizden bizlere ulaşabilirsiniz.

0 0 Oylar
Article Rating
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorum Yapmak ve Görüntülemek İçin Tıklayınızx