Hellsing Anime Tanıtımı ve Hellsing Konusu Nedir?

Hellsing

Hellsing, Kouta Hirano tarafından yazılan manga serisidir. Daha sonra yönetmen olan Umanosuke Iida ve Yasunori Urata tarafından 13 bölümlük anime olarak televizyonda yayımlanmıştır. 2006-2012 yılları arasında Hellsing Ultimate adlı 10 bölümlük OVA bölümleri yayımlanmıştır. Anime aksiyon, korku, drama türlerini içeriyor.

Hellsing
Hellsing

Hellsing Konusu

Doğaüstü tehditlerle mücadele konusunda uzmanlaşmış bir organizasyon olan Hellsing’ in görevi, kraliçeyi ve ülkeyi doğaüstü yaratıklardan korumaktır. Bu organizasyon şu anda,Hellsing’ in liderliğini babasından daha küçük bir çocukken devralan Sir Integra Fairbrook Wingates Hellsing tarafından yönetiliyor. Sir Integra, Hellsing ailesinin uşağı Walter C. Dornez ve Alucard tarafından korunmaktadır. Alucard, hikayenin geçtiği tarihten 100 yıl önce Van Hellsing tarafından mağlup edildikten sonra Hellsing ailesine yemin etmiştir. Eski polis olan Seras Victoria hikayenin başlarında Hellsing’e katılır.

İngiltere ve Dünya’da ölümsüzlerin sayıları ve ortaya çıkardıkları sorunlar arttıkça, Sir Integra Millenium adlı bir Nazi grubunun var olduğunu öğrenir. Bu grubun amacı ise yarattıkları vampirlerle Nazi Almanyası’ nı canlandırmaktır.  Millenium, Hellsing ve Vatikan XIII Iscariot, Londra’ da üç taraflı bir savaşın içine giriyorlar. Ve savaşta Millenium grubunun gerçek amacı ortaya çıkıyor.

Hellsing Alucard
Hellsing Alucard

Hellsing Anime Yazar Görüşü

Canım çok sıkıldığında rastgele gördüğüm bir şekilde başladım bu animeye. Çok büyük bir beklentim yoktu. Sanırım vampir animelerine karşı önyargımdan dolayı olabilir. Ancak önyargılarımı yıkıp geçti. Ve kendisi en sevdiğim animelerden biri oldu.

Kendine özgü konusu ve karakterleriyle sizi içine çekiyor. Olaylar yerinde ve zamanında olduğu için sıkılmıyorsunuz. Her karakterin olaylara karşı olan tutumları ve beklenmedik sonlarla bazen sizi gerçekten de şaşırtabiliyor. Zamanınız olursa mutlaka bakın.

 

Yazımızda Hellsing konusu ve Hellsing animesinin incelemesini yaptım. Yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim. Eğer yazım hatalarım ya da eksiklerim varsa kusuruma bakmayın.

Twitter adresimizi takip etmeyi unutmyınız.

 

Anime hakkında bildiğim şeyleri paylaşıyorum ^^

0 0 Oylar
Article Rating
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorum Yapmak ve Görüntülemek İçin Tıklayınızx