Owari No Seraph Manga Öneri ve Owari No Seraph Konusu

Owari No Seraph Manga

Bu alt başlığımızda Owari No Seraph Manga hakkında bilgileri listeleyeceğim.  Manganın yazarı, çizeri ve türüne bakarak ilginizi çekip çekmediğini inceleyebilirsiniz.

Hikaye : Takaya Kagami

Çizimler : Yamato Yamamoto

Tür : Aksiyon,Drama,Vampir,Doğaüstü,Shounen

Yayın Yılı : Eylül 2012

Durum : Güncel

Myanimelist Puanı : 7.8

Owari No Seraph Manga
Owari No Seraph Manga

Owari No Seraph Manga Konusu

Genel tanıtımında hep şu cümleyi okuduk;

‘’Gizemli bir virüs dünyayı yok etti ve yalnızca 13 yaşının altındakiler hayatta kalabildi. Vampirler karanlık köşelerinden çıktı ve hayatta kalan çocukları yeniden karanlığa mahkum etti. Bu çocukların arasında Yuuichirou aynı yetimhaneden olan arkadaşlarının fedakarlığı sayesinde vampirlerin elinden kaçtı ve onlardan intikam almak için Japon İmparatorluğu Şeytan Ordusuna katıldı.’’

Bu tanıtım hikayemizin sadece başlangıcı. Virüs dünyayı yok ettikten sonra insanlar belirli bölgelerde yaşamaya başladılar, bununla birlikte kıyametten sonra mahşerin dört atlısı isimli canavarlar ortaya çıktı ve Japon İmparatorluğu Şeytan Ordusu hem bu canavarlarla hem vampirlerle başa çıkmak zorunda.

Owari No Seraph Manga Konusu
Owari No Seraph Manga Konusu

Serinin ana karakteri için bir isim veremeyeceğim çünkü her karakterin derinleştiği noktalar var ama genel olarak bahsedeceğim bir kaç isim var; Yuuichirou, Mikaela,Shinoa ve Guren.

Hikayenin en başına tekrar dönecek olursa Yuuichirou ailesi tarafından terk edilir ve Hyakuya isimli bir yetimhaneye verilir burda Mika ile tanışır. Arkadaşlıkları yetimhanede  başlar, Yu kendisine  yeni bir aile bulmuştur ama bu mutluluğu çok uzun sürmeyecektir . Virüsün yeryüzüne yayılmasıyla birlikte yetimhane müdürü ölür Yu ve ailesi ‘’besi hayvanları’’ adı altında vampirlere esir olurlar. Uzun kaçma planları ardından kaçtıkları gece   vampirlerin 7.sıradaki atası Ferid Bathory tarafından yakalanırlar ve aralarından yalnızca Yu kaçmayı başarır. Tam kaçtığı tünelin sonunda ise orduda bir komutan olan Guren ile karşılaşır böylece artık onun himayesine girer.

Aradan yıllar geçer, Yu ailesini ve Mikayı kaybetmenin acısıyla her gece yüzleşir. İntikamını alıp tüm vampirleri öldürmeye yemin eder ama ilerde işler hiç onun hayal ettiği gibi olmayacaktır.


SPOİLER ALLERT

Burdan ilerisinde spoiler çıkabilir 🙂

Yu orduya katıldıktan sonra Shinoa’nın ekibinde görev alır ve zamanla fark eder ki aslında burda da bir ailesi olmuştur. Guren onun için bir abi gibi olmuş ve onu yetiştirmiştir. Artık korumak istediği başka insanlar da vardır.

Japon İmparatorluğu Şeytan Ordusunda bazı kişiler özel silahlara sahip olabiliyor bu silahlar içlerinden güçlü iblisler olan ve vampir öldürmekte kullanılan silahlar. Shinoa ve ekibi bu silahlarla donanmış genç bir grup ve ilerde hem orduya hem yardım edecek hem de yeri geldiğinde ordunun karşısında duracaktır.

Owari No Seraph Manga Oku
Owari No Seraph Manga Oku

Seri vampirler ve insanların arasında geçen savaşlarla, ailesini ve arkadaşlarını korumak için tüm dünyayı gözden çıkarabilecekler karakterlerle, arzulardan beslenen iblisler,baştan beri planların içinde olan vampirler ve bazı şeylerden bi haber insanlar arasındaki bağlantıyı anlatarak geçiyor. Owari no seraph mangası sadece bu anlatılanlardan ibaret değil tabi, olaylar ilerledikçe görüyoruz ki tüm vampirlerin insanların ve iblislerin kendine ait bir hikayesi var. Japon İmparatorluğu Şeytan ordusu Hiiragi ailesi ile birlikte bir çok sırra sahip ve bu sırrın altında ezilen aileler, askerler var. Kim güçlü kim asıl suçlu, sürekli değişen müttefikler, sahibiyle dost olan iblisler ve insanken vampir olmak zorunda kalan karakterler. Peki bunların hepsi ne için ? Kim için? Bu soruların cevabı henüz tam olarak veremeyeceğim çünkü manga henüz final yapmadı.

Owari No Seraph Manga Oku

Serinin 15 cildi Akılçelen yayınların alt yayıncısı Kurukafa yayınları tarafından Türkçeye çevrilip basıldı. Eğer siteden okumak isterseniz seri mangatr sitesinde güncele kadar mevcut. İyi okumalar 🙂 Bu arada son olarak Japon İmparatorluğu Şeytan Ordusu hakkında bazı gerçekler ve olayların asıl başladığı noktayı okumak isterseniz Kıyamet Meleği – Gurenin 16 Yaş Felaketini okuyabilirsiniz (Türkçe çevirisi mevcut değil).

Owari No Seraph Manga Oku

0 0 Oylar
Article Rating
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorum Yapmak ve Görüntülemek İçin Tıklayınızx