Kimetsu no Yaiba: Demon Slayer Manga Öneri ve Konusu

Kimetsu no Yaiba eserini bazılarımız manga üzerinden bazıları da anime üzerinden tanımıştır. İster manga ister anime üzerinden bu yapıta erişin farketmez !! her zaman bir numara olacak bir yapıt kendisi. Ben şahsen mangasında belirli yere kadar okuyabildim ve muaazam bir içeriğe sahip sizleride Demon Slayer manga sını okumanızı öneriyorum.

Kimetsu no Yaiba: Demon Slayer Mangası ilk bölümünü 2016 yılında vermiş ve 2020 yılında sonra ermiş bulunmaktadır. Demon Slayer mangasının yazarı olan Koyoharu Gotouge şuana kadar 205 adet bölümü yayınlamış. Animesi daha yeni çıktığı için şuanlık sadece 1.sezonu  bulunmaktadır. Eğer Kimetsu no Yaiba: Demon Slayer 2. sezonunun ne zaman çıkcağını merak ediyorsanız alttaki konuyu inceleyebilirsiniz.

Kimetsu no Yaiba: Demon Slayer Manga

Cilt : 23

Bölüm : 205

Çıkış Tarihi-Bitiş Tarihi : 15 Şubat 2016 – 18 Mayıs 2020

Manga Yazarı : Koyoharu Gotouge

Türü :  Fantastik, Macera, Aksiyon

Kimetsu no Yaiba mangası Da Vinci dergisinde yılın kitabı kategorisinde 10. sırada yer almıştır. Manga daha sonra 2021 yılında yine Da Vinci dergisinde 1.Sıraya yerleşmeyi başarmış oldu. Daha birçok farklı dalda ödül almış bir eser haline geldi.

Demon Slayer Manga
Demon Slayer Manga

Kimetsu no Yaiba Manga Konusu

Demon Slayer adlı manganın konusu babasının ölümünden sonra köyde ailesine bakmak zorunda kalan Tanjirou, mecburuyetten bir gün şehire inmek durumunda kalır. Şehirden dönüşte köyleri saldırıya uğramış ve ailesinden herkes öldürülmüştür. Bir tek küçük kız kardeşi olan Nezuko’yu bir iblise dönüşmüş olarak bulur.

Fakat Nezuko’da garip bir durum vardır. Nezuko’nun hala insancıl duyguları kaybolmamıştı. Nezuko’yu öldürmek isteyen bir iblis avcısı ile karşılaşır ve onu Nezukoyu öldürmemsi üzerine ikna eder. Buradan sonra Tanjiro bir iblis avcısı olmaya karar verir ve kardeşini tekrar eski hale çevirmeye uğraşır.

Demon Slayer Manga Karakterleri

1-Tanjiro Kamado

Tanjiro Kamado, demon slayer mangasının ana karakterlerinden biridir. İlk başlarda köyde ailesinin yanında dururken ailesi öldükten sorna bir iblis avcısı olur. Neşeli, hırslı ve kararlı bir karakter yapısına sahiptir.

2- Nezuko Kamodo

Nezuko Kamado, Tanjiro’nun küçük kız kardeşidir. İblis saldırısına uğrayan ailesinden kalan son kişisidir. Saldırıdan sonra bir iblise dönüşür fakat duygularını kaybetmez. Çok sevimli, komik ve sevecen bir yapıya sahiptir.

Kimetsu no Yaiba: Demon Slayer Manga Oku

Kimetsu no Yaiba: Demon Slayer mangasını okumak için dilerseniz çizgi romanını satın alabilirsiniz. Eğer online olarak okumak isterseniz bu adresten okuyabilirsiniz.

Kimetsu no Yaiba: Demon Slayer Manga Oku

MangaPlus adresinde türkçe bir şekilde mevcut değil fakat çok karmaşık olayan bir ingilizce diline sahip. Rahatlıkla okuyabilirsiniz.

Anime hakkında bilgilerimi bu sitede kullanıcıya aktarmaya çalışacağım. ^_^

0 0 Oylar
Article Rating
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorum Yapmak ve Görüntülemek İçin Tıklayınızx