Orange Anime Konusu Nedir? Orange Tanıtımı

Orange, aşk, bilim-kurgu ve dram animesidir. İlk önce manga olarak çıkan Orange daha sonra 13 bölüm olarak anime şeklinde yayınlanmıştır. Animenin bir tane de filmi vardır. Mangayı yazan ve resimleyen Ichigo Takano’ dur.

Orange
Orange

Orange Konusu

Matsumoto’ da 2.sınıf lise öğrencisi olan Naho Takamiya 10 yıl sonraki kendinden mektup alır. İlk olarak bunun biri tarafından yapılan şaka olduğunu düşünür ama mektupta yazan her şey gerçekleşiyordur. Mektupta Naho’ nun yanına oturan okula yeni gelmiş öğrenci Naruse Kakeru’ dan bahsediyordur. Mektupta ilk gün için Kakeru’ yu dışarı çıkmak için davet etmemelerini söylemesine rağmen Naho ve arkadaşları Kakeru’ yu davet eder. O günden sonra Kakeru okula 2 hafta sonra gelir ve Naho’ da o zamana kadar mektubu bitirmiştir. Mektupta 26 yaşındaki Naho, 16 yaşındaki Naho’ ya en büyük pişmanlığını söyler ve bunu düzeltmesini ister.

Orange Konusu
Orange Konusu

Orange Karakterler

Naho Takamiya

Naho, çok sevecen ve utangaç biridir. Endişeli olmaya meyillidir. Arkadaşlarını çok önemser ve onların mutlu olmalarını istiyor. Seri boyunca olduğu gibi oldukça pasif bir kişiliğe sahiptir. Naho, insanların kafasını karıştırmamak ve kırmamak için aklından geçenleri ve nasıl hissettiğini onlara söyleyemez. Buna rağmen Naho’ nun hisleri önemsediği şeylere karşı çok güçlüdür, onları gösteremese bile.

Naho Takamiya
Naho Takamiya

Kakeru Naruse

Kakeru ana karakterlerden biridir. Seri boyunca konu onun, kaderinin ve arkadaşlarının, mektubu aldıktan sonra, onu kurtarmak için gösterdiği çabanın etrafında döner.

Kakeru başlangıçta çok sessiz ve sakin birisi olarak karşımıza çıkıyor. Ama Suwa ve diğerleri onu dışarı çıkmak için çağırdığında ve onlarla birlikteyken çok mutlu ve cana yakındır. Aynı zamanda o video oyunlarından hoşlanır. Ayrıca çok hızlı koşma yeteneğine sahiptir ve sınıfın en hızlısı o’ dur.

Kakeru Naruse
Kakeru Naruse

 

Hiroto Suwa

Hiroto Suwa, ana karakterlerden ve Naho’ nun arkadaşlarından biridir. Naho ve arkadaşlarının yardımıyla Kakeru’ yu kaderinden kurtarmaya çalışırlar.

Suwa, dışa dönük, mutlu ve cana yakın bir kişiliğe sahiptir. Kakeru’ yla iletişime geçen ilk kişidir. O ayrıca çok kibar biridir. Her zaman diğer insanları kendinden daha çok düşünür. Aynı zamanda futbol takımındadır.

Hiroto Suwa
Hiroto Suwa

Saku Hagita

Hagita, genellikle sakin ve sessiz bir insandır. Genellikle grupta eğlenceli alaylara maruz kalır, özellikle Azusa’ nın. Bazı zamanlar çok garip davranıyor ve bunun farkında değil. Aynı zamanda manga okumayı çok seviyor.

Saku Hagita
Saku Hagita

Azusa Murasaka

Azusa sık sık Hagita ile tartışır ama çok neşeli, alaycı bir kişiliğe sahiptir. Ayrıca arkadaşlarına karşı kibardır. Naho’ nun arkadaşlarından olan Azusa onu korur, destekler ve teşvik eder. O çok yaramaz olsa da zamanı geldiğinde çok ciddi ve anlayışlıdır.

Azusa Murasaka
Azusa Murasaka

Takako Chino

Takako, oldukça olgun görünür. Arkadaşlarının arkasında durur ve onları her zaman destekler, özellikle Naho Takamiya’ nın.

Takako Chino
Takako Chino

 

Yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim. Umarım yazımı beğenmişsinizdir. Eğer bir hatam ya da yanlışım varsa kusura bakmayın. Diğer yazımda görüşmek üzere.

Anime hakkında bildiğim şeyleri paylaşıyorum ^^

0 0 Oylar
Article Rating
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorum Yapmak ve Görüntülemek İçin Tıklayınızx