Koutetsujou no Kabaneri Anime Önerisi

Koutetsujou no Kabaneri kıyamet sonrası (Post Apokaliptik) bir atmosfere sahip bir anime. Genel olarak konusuna değinirsek.
Dünyada nedeni belirsiz bir salgın ortaya çıkıyor, bu salgınla beraber insanlar ”Kabane” adı verilen yürüyen ölülere dönüşmeye başlıyor. Biz ise olayları Japonya’da Hinomoto adı verilen bir adada seyrediyoruz. Özellikle zombi dizisi ve zombi filmi sevenler için Koutetsujou no Kabaneri anime önerisi daha orijinal bir konuya sahip. Kabaneler, bilinen ölüler ve zombilerin aksine oldukça hızlı ve güçlüler. Ayrıca kalplerinin olduğu bölgede ince demirden ve oldukça sert bir tabaka(kafes) bulunuyor. Bu sebeple kalpleri ”zayıf noktam burası” dercesine parlayıp kendini belli ediyor. Demir kafes sebebiyle kalbe ulaşmak pek de kolay olmuyor. İşte burada ana karakterimiz Ikoma devreye giriyor.

Koutetsujou no Kabaneri anime önerisi

Ikoma  

Koutetsujou no Kabaneri Ana Karakter

Ikoma, Aragane istasyonunda trenlerin bakımıyla uğraşan mühendis bir genç. Geçmişinde pişman olduğu bir şey yüzünden kabanelerden kaçmak yerine onlarla mücadele etmeyi seçer. Bu sebeple kabanelerin kalplerini tek atışta delebilen bir silah üzerinde çalışmaya başlar. Sahip olduğu mücadeleci ve eşitlikçi ruhuyla etrafında  yapılan zulümlere sessiz kalamaz ve dünyadaki ”zayıflar ölür, güçlüler ayakta kalır” kalıbını kırmaya odaklanır. Tekrardan Hinomoto adasına ve insanların yaşam şekline dönersek. Kabanelerin her yerde olması sebebiyle, insanlar kendilerini güvenli duvarların olduğu istasyonlara kapatırlar. İstasyonlar arası ulaşımı da metal zırhlı lokomotiflerle sağlarlar. Buradaki insanlar kapalı istasyonlarda güvenli bir hayat sürerken, ”Demir Kale” adında bir lokomotifin istasyona girmesiyle bu huzur bozulur.                                                                                                                                             Koutetsujou no Kabaneri

                  Demir Kale 

Koutetsujou no Kabaneri Anime Konusu

Normalde sadece ”Mumei” adında bir kız ve yanındaki yaverini getirmek için istasyona gelen bu lokomotif,  haberi olmadan bir sürü kabaneyi de peşinde getirmiştir. Kısa sürede içeri sızan kabaneler, istasyonu enkaz  bölgesine çevirirler. Bu sırada saldırıya uğrayan bir kişiyi gören Ikoma, o günün hayatının dönüm noktası olduğunu bilmeden yardıma koşar… ve olaylar asıl olarak bundan sonra başlar.

Koutetsujou no Kabaneri Anime Önerisi Genel Bakış

Senaryosu Ichiro Okouchi’ye ait Wit Studio tarafından yapılan bu yapımın müziklerini ise Hiroyuki Sawano ( öhöm) yapmıştır.
Ayrıca anime bittikten sonra
Koutetsujou no Kabaneri Movie 3: Unato Kessen” adında 3 bölümlük bir devam serisi de var.  Zaman olarak animedeki olan olaylardan 6 ay sonrasını anlatıyor.

Koutetsujou no Kabaneri Fragman

İnceleme uzun geldiyse, kısaca buradan anime hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bana göre oldukça anlamlı ve güzel bir animeydi. İzlerken oldukça keyif aldım. Bitirdikten sonra farklı bir bakış açısı kazanacağınızı düşünüyorum.
Kısaca… tavsiye eder, iyi ve mutlu günler dilerim.

Anime sitesi sözlük kategorisine göz atabiliriniz.

.

0 0 Oylar
Article Rating
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorum Yapmak ve Görüntülemek İçin Tıklayınızx