Japonya’da En Çok İzlenen Animeler

Animelerle bol bol vakit geçiriyoruz, izliyoruz hakkında konuşuyoruz ve daha bir çok şey yapıyoruz. Eh bunların yanı sıra merak da ediyoruz mesela animenin çıkış noktası olan Japonya’da en çok izlenen animeler hangileri? Türkiye’nin anime sitesi admini olarak açıkçası ben de merak ettim hemen araştırmaya koyuldum Japonca ve İngilizce kaynaklardan tabii güncel olmak kaydıyla bu sorunun cevabını buldum 🙂

Japonya’da En Çok İzlenen Animeler 2021

Aşağıdaki liste 2021 yılının Nisan ayı için geçerli bir liste, siz de bu animelerden birini veya birkaçını izlediyseniz yerini hak edip etmediğini yorumlarda belirtebilirsiniz.

1- The Slime Diaries: That Time I Got Reincarnated as a Slime (Tensura Nikki: Tensei Shitara Slime Datta Ken)

Kısaca The Slime Diaries veya Tensura Nikki 6 Nisan 2021 tarihinde yayınlanmaya başladı. Bir balçık olarak reenkarne olan Rimuri ve arkadaşlarının günlük yaşamlarını eğlenceli ve esprili bir şekilde anlatmayı hedefleyen animedir.

2- Boku No Hero Akademia ( 5. Sezon)

Boku No Hero Akademia animesinin 5. sezonudur. Okul yaşamlarını belirleyecek bir testte 1-A ile 1-B sınıfının karşılaşmasını konu alır.

3- Dragon Quest: The Adventure of Dai

Kısaca: Kılıç ustası olan kahramanımız baş belası bir iblisle savaşır, kısa süre içerisinde yol arkadaşlarıyla birlikte iblisi yok eder. Her şeyin yoluna girdiği düşünülürken iblis gizemli bir güçle birlikte yeniden canlanır ve kahramanımız Dai en yakın arkadaşlarıyla hem bu gizemli gücü hem de iblisi öldürmek için harekete geçer.

4- Mashiro no Oto (Those Snow White Notes)

Kısaca: Sawamura Setsu’nun dedesi Japon çalgı aleti olan Shamisen’in çok iyi bir çalgıcısıdır. Setsu ve kardeşi dedelerinden dinleyerek ve görerek Shamisen çalmayı öğrenirler. Dedeleri vefat ettikten sonra Setsu liseyi bırakır, Tokyo’ya gider yalnızca Shamisen çalmayı biliyor olarak avare avare dolanırken zengin annesi onu bulur, hayatını şekillendirmeye çalışarak yeniden liseye yazdırır fakat Setsu içindeki Shamisen tutkusunu görmezden gelemez.

5- Kingdom (3.Sezon)

Kısaca: Kral Ying Zheng’in Çin’i birleştirme uğruna verdiği savaşlardır. Bol bol savaş ve strateji görmek isteyenlerin kesinlikle beğeneceğini düşünüyorum.

6- Shaman King

Kısaca: Manta Oyamada sıradan bir öğrencidir. Mezarlıkta karşılaştığı bir çocuk “onlar” diye bahsettiği birilerinin olduğunu söyler fakat Manta korkup kaçar. Sonrasında o çocuk kendisini You Asakura olarak tanıtır ve şamanlık eğitimi aldığını söyler. Asakura, Manta’yı bir grup hayduttan 100 yaşındaki Samurai hayaletiyle birlikte kurtardıktan sonra Manta’nın macerası başlar.

7- Tokyo Revengers

Kısaca: Takemichi, son derece sıradan hatta sıranın biraz altında bir hayat yaşayan biridir. Virüs gibi bir çete olan Tokyo Manji çetesi Takemichi’nin kız arkadaşı olan Hinata’yı öldürür, Takemichi tamamen umutsuzluğa düşer artık hiçbir şeyin güzel olamayacağını düşünür fakat tam o anda zamanda yolculuk yapmaya başlar. Geçmişe gittiğinde Hinata’nın hâlâ yaşadığını görünce ölümünü engellemek için Tokyo Manji çetesinin içine sızmaya çalışır.

Öneri ve isteklerinizi Twitter adresinden ulaştırabilirsiniz.

0 0 Oylar
Article Rating
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorum Yapmak ve Görüntülemek İçin Tıklayınızx