Sahuru Beklerken İzleyebileceğiniz Kısa Animeler

Herkese merhaba size bu yazımda sahuru beklerken sıkılmamanız için 10 adet ortalama 12 bölümden oluşan ve tek sezonu olan animeleri önerdim keyifli okumalar.

1-) Death Parade

Bölüm Sayısı: 12

Animenin Türü: Oyun, Gizem, Psikolojik, Dram, Gerilim

MyAnimeList Puanı: 8,20

Death Parade

Death Parade’in Konusu:

Öldükten sonra insanlar reenkarnasyon ve tamamen unutulma arasında bulunan bir bara, Quindecim’e uğrarlar. Quindecim’in barmeni Decim gelen kişilere hayatlarını ortaya koydukları ölüm oyunları oynatır ve bu oyunlar sırasında yarışan kişilerin gerçek kişilikleri ortaya çıkmaya başlar. Decim ise oyunlar bittikten sonra kimin kazanıp reenkarne olucağına ve kimin kaybedip tamamen unutulacağına hakemlik yapan bir yargıçtır.

Death parade animasyonları olsun karakterleri olsun ve özellikle hikaye anlatımı olsun gerçekten sevdiğim animelerden bir tanesi.  Finalini izledikten sonra bir süre ben bu hayatta ne yapıyorum diye düşündüren nadir serilerden. Eğer sizde psikolojik türde serileri izlemeyi seviyorsanız Death parade’i izleyebilirsiniz.

Death Parade’in Trailerı:

2-) Eizouken ni wa Te wo Dasu na!

Bölüm Sayısı: 12

Animenin Türü:  Macera, Komedi, Okul, Seinen

MyAnimeList Puanı: 8,17

Eizouken niwa Te wo Dasu na!

Eizouken niwa Te wo Dasu na’nın Konusu:

Asakusa Midori’nin en büyük hayali bir gün kendi animesini yapabilmektir. Fakat nereden başlayacağını bilmemektedir. Tamamen şans üzerine onun gibi animatör olmak isteyen Mizusaki Tsubame ile karşılaşır. Midori’nin küçüklük arkadaşı ve finansal zekası iyi olan Kanamori Sayaka ile birlikte bu üçlü kendi animelerini yapmaya çalışırlar.

Bu seriye ilk başladığımda sıradan liseli kızların hayatını izlerim diye düşünmüştüm fakat tamamen yanılmışım. Karakterlerin aklındaki düşünceleri ara sıra gerçeklikle karışmış şekilde izlemek onların hayal dünyalarına girmek beni görsel olarak çok tatmin etti. Serinin animasyonları tahminimden daha iyiydi. Anime yapımıyla ilgileniyorsanız bu animeyi izleminizi öneririm.

Eizouken niwa Te wo Dasu na’nın Trailerı:

3-) Fuguo Keiji: Balance: Unlimited

Bölüm Sayısı: 11

Animenin Türü: Gizem, Komedi, Polisiye

MyAnimeList Puanı: 7,55

Fuguo Keiji: Balance: Unlimited

Fuguo Keiji: Balance: Unlimited’ın Konusu:

Daisuke Kanbe, olağanüstü mal varlığına sahip Modern Suç Önleme Merkezinde çalışan bir dedektiftir. Orada Haru Katou ile partner olur. Daisukenin aksine Haru paranın her şey olduğuna inanmayan bir dedektiftir ve Daisukenin her davayı parasının gücüyle çözmesi onu sinirlendirir. Bu iki dedektifin önüne ilerleyen zamanlarda zorlu davalar çıkmaya başlar ve bu davaları çözmek için birlikte çalışmaları gerekir.

Sonunu hiç beklemediğim şekilde bağlayan sevdiğim animelerden. Gizem, dedektiflik tarzı animeler izlemeyi seviyorsanız bu animeyi izlemenizi öneririm.

Fuguo Keiji: Balance: Unlimited’ın Trailerı:

4-) Gaikotsu Shotenin Honda-san

Bölüm Sayısı: 12

Animenin Türü: Komedi, Yaşamdan Kesitler

MyAnimeList Puanı: 7,32

Gaikotsu Shotenin Honda-san

Gaikotsu Shotenin Honda-san’ın Konusu:

Honda kitap satan bir iskelettir ve size kitapçıda çalışmanın normal bir müşterinin gördüğünden daha zorlu bir meslek olduğunu birinci ağızdan anlatacaktır.

Gaikotsu Shotenin Honda-san 11 dakikalık bölümleriyle beni çoğu bölümünde güldürebilen bir seri oldu. Animasyonlarına başta alışmam vaktimi aldı fakat bir süre sonra çok fazla umurumda olmadı. Komedi tarzı animeler seviyorsanız bu seriye balabilirsiniz.

Gaikotsu Shotenin Honda-san’ınTrailerı:

5-) Kakushigoto

Bölüm Sayısı: 12

Animenin Türü: Yaşamdan Kesitler, Komedi, Shounen

MyAnimeList Puanı: 8,01

Kakushigoto

Kakushigoto’nun Konusu:

Kakushi Gotou uygunsuz içerikli manga çizen bir mangakadır. Bu tür içerikli bir manga çizdiği için kızı Hime doğduktan sonra eğer işinin ne olduğunu öğrenirse hayal kırıklığına uğrayacağını düşündüğünden işini Hime’den saklı tutacağına ant içer. Hime’ye işinin ne olduğunu söylememesinden dolayı Gotou sürekli karışık durumlar içine girer. Peki Gotou Hime’den bu sırrını saklayabilecek midir?

Kakushigoto komedisini ve animasyonunu sevdiğim serilerden birisi. Serinin finali hiç beklemediğim şekilde oldu. Komedi ve yaşamdan kesitler tarzı anime izlemek istiorsanız bu anime tam size göre.

Kakushigoto’nun Trailerı:

https://www.youtube.com/watch?v=LLiRgBhrIOc

6-) Somali to Mori no Kamisama

Bölüm Sayısı: 12

Animenin Türü:  Macera, Yaşamdan Kesitler, Şeytanlar, Dram, Fantastik

MyAnimeList Puanı: 7,82

Somali to Mori no Kamisama

Somali to Mori no Kamisama’nın Konusu:

Şeytanların, golemlerinlerin ve başka fantastik canlıların yer aldığı bir dünyada insanlar nesli tükenmekte olan bir türdür. Hikayemiz bir gün bir golemin ormanı korurken bir insan çocuğunu bulmasıyla başlar. Somali simli kızın peşini bırakmadığını gördükten sonra bu golem ormanı terk ederek somalinin ailesini bulmaya karar verir.

Karakter tasarımları olsun karakterlerin anlatımı olsun animasyonlar olsun sevdiğim bir seri oldu. Serinin çoğu bölümünde dramı artırıp macerayı azaltma gibi bir şey görmedim. Hem macera hem dram dengeli bir şekilde götürülmüş diyebilirim. Dram, macera, fantastik türü animeleri izlemeyi seviyorsanız bu seriye bakabilirsiniz.

Somali to Mori no Kamisama’nın Trailerı:

7-) Otome Game no Hametsu Flag shika Nai Akuyaku Reijou ni Tensei shiteshimatta

Bölüm Sayısı: 12

Animenin Türü: Harem, Komedi,  Dram, Romantizm,  Fantastik, Okul, Shoujo

MyAnimeList Puanı: 7,49

Otome Game no Hametsu Flag shika Nai Akuyaku Reijou ni Tensei shiteshimatta

Otome Game no Hametsu Flag shika Nai Akuyaku Reijou ni Tensei shiteshimatta’nın Konusu:

Liseli olan bir genç kız bir gün hayatını kazada kaybeder. Gözünü açtığında kendisini bambaşka bir yerde bulur. Biraz zaman geçtikten sonra uyandığı yerin en sevdiği oyun olan Fortune Lover olduğunu fark eder. Fakat oyunun ana karakteri yerine oyunun kötü kadın karakteri Katarina Claes olarak reenkarne olur. Katarina tüm kötü sona giden yollardan kaçınarak bir hayat sürmeye karar verir. Çünkü oyunun sonunda
Katarina Claes karakteri ya öldürülüyor ya da sürgün ediliyordur. Peki hikayenin kötü karakteri olarak bu hayatı iyi bir şekilde sürebilecek midir?

Benim çoğu bölümünde güldüğüm bir seri oldu. Romantik,komedi türünde animeleri seviyorsanız bu seriye bakabilirsiniz.

Otome Game no Hametsu Flag shika Nai Akuyaku Reijou ni Tensei shiteshimatta’nın Trailerı:

😎 Nami yo Kiitekure

Bölüm Sayısı: 12

Animenin Türü: Komedi,  Dram, Romantizm, Seinen

MyAnimeList Puanı: 7,37

Nami yo Kiitekure

Nami yo Kiitekure’nin Konusu:

Restorantta çalışan Minare Koda bir gece bara gider ve yeni tanıştığı bir radyo kanalı çalışanına içini döker.
Bir sonraki gün işteyken bir gece önceki radyo programından kendi sesinin bir kaydını duyar. Sinirli bir şekilde radyo istasyonuna gider ve yayını durdurmaya çalışır. Minarenin enerji dolu sesini fark eden Matou yeni bir yetenek bulduğunu fark eder ve minareye radyoda çalışma teklifi eder.

Bu seriyi izlerken yapılan her radyo programında gerçekten Minare’nin konuşmasıyla anlattığı yere gittiğini hissettim.Seri hem seslendirmesiyle hem animasyonuyla sevidğim bir seri oldu. 2. maddede önerdiğim Eizouken niwa Te wo Dasu na’yı izleyip beğenirseniz belki bu seride hoşunuza gidebilir.

Nami yo Kiitekure’nin Trailerı:

9-) Houkago Saikoro Club

Bölüm Sayısı: 12

Animenin Türü: Oyun, Komedi, Okul, Shounen

MyAnimeList Puanı: 6,71

Houkago Saikoro Club

Houkago Saikoro Club’ın Konusu:

Miki Takekasa içine kapanık bir liselidir ve sınıf arkadaşlarıyla sosyalleşmede kötüdür. Fakat eğlencenin gerçekten ne manaya geldiğini merak eder ve birisinin ona yardım etmesini bekler. Bir gün okuldan sonra sınıf arkadaşı olan Aya Takayashiki ile karşılaşır. Bu ikili birkaç gün sonra sınıf başkanı Midori Oono’nun Saikoro Kulübü adlı kutu oyunları satan bir dükkana girdiğini görürler. Midori’nin arkasından dükkana girdiklerinde Midori’nin aslında orada çalıştığını fark ederler. Bu üçlü o günden itibaren beraber kutu oyunları oynamaya başlarlar. Belki bu sayede Miki eğlencenin ne manaya geldiğini anlamaya başlayacaktır.

Bu serinin her bölümde size farklı kutu oyunlarını öğretiyor. Eğer çeşitli kutu oyunlarını seviyorsanız bu anime tam size göre.

Houkago Saikoro Club’ın Trailerı:

10-) Hoshiai no Sora

Bölüm Sayısı: 12

Animenin Türü: Yaşamdan Kesitler, Spor, Dram, Okul

MyAnimeList Puanı: 7,54

Hoshiai no Sora

Hoshiai no Sora’nın Konusu:

Kapanmanın eşiğinde olan erkek soft tenis kulübünün başkanı Touma Shinjou kulübün kapanmaması için yeni üyeler aramaktadır. Bir gün sınıftayken refleksleri iyi olan yeni transfer öğrenci Maki Katsuragi ile karşılaşır. Maki’yi her ne kadar kulübe davet etsede Maki’nin bir kulübe katılmak gibi bir isteği yoktur. Touma biraz daha ısrar ettikten sonra Maki Touma’nın kendi ihtiyaçlarını karşılaması karşılığında kulübe katılmayı kabul eder.
Maki kulübe katıldıktan sonra inanılmaz şekilde hızlı öğrenerek kulübün yeni gözdesi olur. Amaçları yaz turnuvasını kazanmak olmuştur bile.

Bu seriyi sevmemin sebeplerinden birisi sıradan bir spor animesi olmaması. Hikayenin spor tarafı olsada aynı zamanda hikayenin dram kısmı var. Her karakterin kendi sorunlarının ele alınması  bu animeyi sıradan bir spor animesi yapmayan etkenlerden bir tanesi. Hikaye hiç beklemediğim bir anda bambaşka bir şekil aldı. Spor ve dram tarzı şeyler izlemeyi seviyorsanız bu animeyi izlemenizi öneririm.

Hoshiai no Sora’nın Trailerı:

https://www.youtube.com/watch?v=G6PzQ2380Gw

5 1 Oy
Article Rating
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorum Yapmak ve Görüntülemek İçin Tıklayınızx