Fullmetal Alchemist Brotherhood Anime İnceleme

Fullmetal Alchemist Brotherhood Anime Stüdyo: Bones

Animenin Türü: Aksiyon, Askeri, Macera,Komedi, Drama, Shounen

İlk Bölüm Yayın Tarihi: 5 Nisan 2009 

Son Bölüm Yayın Tarihi: 4 Temmuz 2010

Bölüm Sayısı: 64

Myanimelist Puanı: 9.19

Fullmetal Alchemist Anime Özeti

Fullmetal Alchemist Brotherhood, Hiromu Arakawa’nın aynı isimli mangasından uyarlanmış bir anime serisidir. Animeye genel bakış atacak olursak: Edward Elric ve Alphonse Elric babalarının onları terketmesiyle küçük yaşta simya öğrenmiş ve bundan bir süre sonra anneleri vefat etmiş iki kardeştir. Annelerinin vefatından sonra öğrendikleri simya ile simyacıların tabusu olarak adlandırılan insan dönüşümünü yapıp annelerini tekrar hayata döndürmeye çalışırlar fakat simyada bir kanun vardır; Eşit Takas. Bir şey feda etmeden başka bir şey elde edemezsin. Bu isteklerinin karşılığı ve tabuyu yıkmak istemelerinin cezası olarak Alphonse’nin tüm bedeni, Edward’ın ise sol bacağı kendilerinden alınır. Edward ailesinden son kişi olan Alphonse’yi kaybetmemek için sağ kolunu feda ederek Al’ın ruhunu dönüştürüp bir zırha bağlar.

Fullmetal Alchemist
Fullmetal Alchemist

Şimdi kardeşler eski bedenlerine dönmek için bir yolculuğa çıkacaklardır ve bu yolda onlara kolaylık sağlayacak bir statüye sahip olurlar, Edward Elric en genç devlet simyacısı ünvanıyla orduya katılır. Asıl macera işte bundan sonra başlar. Seri karakter çokluğu ve işlenişi açısından çok zengin. Kötüler ve iyiler tarafından ziyade inançlar ve amaçlar olarak ayrılmış gibiler. Fedakarlık konusunun detaylı olarak işlendiği ve izleyiciye tüm duyguları yaşatabilecek güzellikte. Ayrıca opening ve ending olarak çok başarılı.

Fullmetal Alchemist
Fullmetal Alchemist

Fullmetal Alchemist Brotherhood Detaylı İnceleme

Gelelim serinin detaylarına. Bundan sonrası spoiler olabilir şimdiden uyaralım. Devlet simyacısı olduktan sonra Ed ve Al merkeze giderler. Bedenlerini geri almak için araştırmalar yapıp felsefe taşı ile bunun mümkün olacağını öğrenirler, fakat felsefe taşının arkasındaki gizemi öğrendikten sonra işler hiçte istemedikleri bir noktaya kayar. Yaşadıkları ülke ile ilgili akıl almaz bilgiler edinirler. Merkezde yer altında bulunan biri ve ona baba diye hitap eden, felsefe taşından yaratılmış homunculuslarla bu ülkenin bağlantısını öğrenip işleri çıkmaza girmeden çözmeye çalışırlar ama rakipleri hiçte hafife alınacak cinsten değildir.

Ülkenin geleceği için çalışan askerler (burda en başta Mustang ve ekibini görüyoruz) her şeyden habersiz ülkelerini korumak için ellerinden geleni yaparlar ki buna Ishval soykırım savaşı da dahildir. Herkes kendi tarafında amacına doğru yürür. İntikam isteyen bir Ishvalli (Scar), ülkesini güzel bi geleceğe taşımak isteyen ordu üyeleri, bedenlerini geri almak isteyen Ed ve Al, başka ülkeden ölümsüzlük için gelen Lin Yao ve May, Kuzeyliler Güneyliler Doğulular Batılılar ve ismini sayamadığımız bir çok karakter. Hepsi kendi amacı için yürürken kader onları aynı yola koyar ve hep beraber homunculuslara karşı mücadele verirler. Bu mücadele herkes fedakarlıkta bulunur kimisi duygularından,kimisi amaçlarından, kimisi inancından ve kimisi canından. Çeşit çeşit simyalar, paha biçilmez sevgiler, göze alınan kayıplar ve kuvvetli inançlar son olarak bol bol fedakarlık görmek isterseniz Fullmetal Alchemist Brotherhood bunları fazlasıyla karşılayan bir seri.

Daha fazla anime incelemesi içi Anime İnceleme kategorisine göz atabilir, Instagram adresimizden paylaşımlara anında ulaşabilirsiniz.

0 0 Oylar
Article Rating
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorum Yapmak ve Görüntülemek İçin Tıklayınızx