Erased: Boku Dake ga Inai Machi Konusu ve Karakterleri

Erased (Boku Dake ga Inai Machi)

Boku Dake ga Inai Machi (Erased), Kei Sanbe tarafından yazılan ve çizilen aynı adlı manga serisine dayanmaktadır. Animesi 2016 yılında 12 bölüm şeklinde yayınlandı. Anime; gizem, bilim kurgu ve gerilim türlerini barındırıyor. MyAnimeList puanı 8.34’tür. Şimdi konusu ve karakterlerine göz atalım.

Erased
Erased

Erased Konusu

Hikaye; Chiba’da yaşayan genç bir adam olan Satoru Fujinuma, bir trajedi başlamak üzereyken kaza meydana gelmeden birkaç dakika öncesine gider ve bu trajediyi engellemeye çalışır.

29 yaşında olan bağımsız manga sanatçısı Satoru Fujinuma, birçok hayat kurtarmak için “Revival” yani “Diriliş” olarak adlandırdığı bu doğaüstü güçten yararlanılır.

Ancak haksız yere yakın birini öldürmekle suçlanınca Satoru 18 yıl öncesine, 1988 yılına gönderilir. Kısa süre sonra olayın o yıllarda gerçekleşen yalnız ve gizemli Kayo Hinazuki’nin kaçırılması ve öldürülmesiyle bağlantılı olabileceğini fark eder.

Seri, Satoru’nun 18 yıl önce gerçekte ne olduğunu ortaya çıkarmasını ve sınıf arkadaşlarını kurtarmasını ele alıyor.

Erased Konusu
Erased Konusu

Erased Karakterler

Satoru Fujinuma

Satoru Fujinuma, Oasi Pizza’da yarı zamanlı çalışan 29 yaşında bir manga sanatçısıdır.

Satoru; bir kaza meydana geldiğinde onu zamana göndererek, sahneyi son ana kadae tekrarlayarak, felaketleri önlenmesini sağlayan daha doğrusu onu zorlayan doğaüstü güce sahip biridir.

Satoru Fujinuma
Satoru Fujinuma

Kayo Hinazuki

Kayo, Satoru’nun ilkokul sınıf arkadaşlarından biridir ve 18 yıl önce meydana gelen seri kaçırma vakasının asıl kurbanlarından biridir.

Kayo Hinazuki
Kayo Hinazuki

Airi Katagiri

Airi bir lise öğrencisi ve Satoru’nun Oasi Pizza’daki iş arkadaşıdır. Satoru, insanları tehlikelerden kurtarmayı başarmasıyla ondaki tuhaflıkları fark edip Satoru’ya yardım eder.

Airi Katagiri
Airi Katagiri

Sachiko Fujinuma

Sachiko, Satoru’nun annesi ve eski haber spikeridir. Kocası yıllar önce evi terk etmiştir bu yüzden oğlunu tek başına büyümüştür. Keskin bir göze sahiptir ve herhangi bir düzensizliği hemen gözlemler.

Sachiko Fujinuma
Sachiko Fujinuma

Jun Shiratoi

Satoru’nun memleketinde yaşayan ve sık sık evinin etrafında yalnız öğrencilere yaklaşan yemek dağıtım işçisidir. O ve Satoru kendi kağıt uçaklarıyla oynuyor.

Erased Jun Shiratoi
Erased Jun Shiratoi

Kenya Kobayashi

Kenya, Satoru’nun güçlü adalet duygusuna sahip ilkokul arkadaşlarından biridir. Ve akıllı seçimleriyle yaşına göre oldukça olgundur.

Kenya Kobayashi
Kenya Kobayashi

Gaku Yashiro

Gaku, Satoru’nun gençliğinde sınıf öğretmeni ve sahip olduğu bir baba figürüne en yakın kişidir.

Erased Gaku Yashiro
Erased Gaku Yashiro

Hiromi Sagita

Hiromi, Satoru’nun ilkokul arkadaşlarından biridir. Seri kaçırma davasının asıl kurbanlarından biridir.

Hiromi Sagita
Hiromi Sagita

Misato Yanagihara

Misato, Satoru’nun sınıf arkadaşıdır. Kayo’ya antipatisi vardır ve sık sık onunla uğraşır.

Erased Misato Yanagihara
Erased Misato Yanagihara

Yazımızda Erased animesinin konusu ve Erased animesinin karakterlerinden bahsetmeye çalıştım. Yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim. Eğer yazım hatalarım ya da eksiklerim varsa kusuruma bakmayın. Daha fazla önerileriz için Twitter adresinden bize ulaştırabilirsiniz.

Anime hakkında bildiğim şeyleri paylaşıyorum ^^

0 0 Oylar
Article Rating
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorum Yapmak ve Görüntülemek İçin Tıklayınızx