Dota 2 Anime Oluyor ! Dota 2 Anime Ne Zaman Başlıyor?

16 Şubat’ta Valve’nin Dota 2 Twitter hesabında, Mart ayında Dota:Dragon’s Blood adında Netflix’te yayınlanacak. Netflix’te yayınlanacak olan Dota 2 Anime si, dota oyuncusu olmasanız bile anime heyecanlı ve bol maceralı olacağa benziyor.

Dota:Dragon’s Blood animesinin yapımcısı “Studio Mir” olduğundan kalite bakımından hiç şüphe duymayın. Studio Mir The Legend of Korra,Voltron: Legendary Defender gibi birçok animeye imza atmıştır.

Dota 2 oyununu hikaye odaklı bir animasyon filmine nasıl çevireceklerini şimdiden merakla bekliyor olacağım. Sizin bu konuda fikirleriniz var ise yorumlarda bizlere yazmayı unutmayınız. Dota 2 Anime sini yapımcılarını, karakterlerini ve ne zaman çıkacağı hakkında bilgi vereceğim.

Dota 2 Anime
Dota 2 Anime

Dota:Dragon’s Blood Animesini Kim Yapıyor

Dota serisi 2011’de Thor filmi ve X-Men: First Class senaryolarının yazarı olan Ashley Edward Miller tarafından yazılmıştı. Miller aynı zamanda Dota serisinin yönetici ve yapımcısıdır.

Dizi ile ilgili Miller’ın paylaştığı bir Tweet’te Dota:Dragon’s Blood animesinin üzerinde çalışan diğer yazarlar hakkında da paylaşımda bulundu.

Dota 2 Anime sinin çıkmasının bu kadar heyecanlanmasının bir diğer sebebi de yukarıda bahsettiğimiz Studio Mir’dir. İlk yayınlanan fragmanı izlediğinizde umutlarınız daha da yükseleceğine eminim.

Dota:Dragon’s Blood Anime Fragmanı

Netflixte yayınlanacak olan Drogon’s Blood şuanlık çok kısa bir Fragman yayınlandı. Fragmanı izlediğimizde aklımızda olan sorulara daha fazla soru eklenmektedir 🙂 Fakat daha fazla fragmanın yayınlanmasıyla bu soru işaretlerine çözüm geleceğine eminiz. Animenin Netflix platformunda çıkması da çok iyiye işaret.  İşte Dota:Dragon’s Blood Animesi’nin fragmanı;

Fragmanda izlediğimiz gibi kalite ve kurgu bakımından kullanıcıyı yeteri kadar tatmin ettiğini söyleyebiliriz. Çok güzel bir serüven bizleri bekliyor.

Dota 2 Anime Ne Zaman Başlayacak?

Dota 2 animesi fragmanda görüldüğü gibi 25 Mart tarihinde Netflix platformunda yer alacak. Şu anlık ilk sezonda 8 adet bölüm yayınlanması planlanıyor.

Dota:Dragon’s Blood’un 2.sezonu olacak mı? diye sorarsanız bunun hakkında henüz bir şey söylemek mümkün değil. Ancak hikaye bakımından geniş bir çerçeveye sahip olan animenin 2. sezonunun çıkması sürpriz olmaz.

Dota:Dragon’s Blood Konusu

Dota 2 Animesinin konusu tabii ki Dota oyununa bağlı olarak ilerleyecektir. Dota:Dragon’s Blood Konusu şu şekildedir;

Dota2 evrenine dayanan geniş fantastik dizi, kendini dünyadaki belaları silmeye adayan bir Ejderha Şövalyesi olan Davion’un hikayesini anlatıyor. Prenses Mirana ile kendi gizli görevinde karşılaşan Davion, hayal edeceğinde daha büyük işlere bulaşır.

Anime haberlerine anında ulaşmak için Anime Haber kategorimize göz atabilirsiniz. Bu tarz haberlere anında ulaşmak için Twitter adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

Anime hakkında bilgilerimi bu sitede kullanıcıya aktarmaya çalışacağım. ^_^

0 0 Oylar
Article Rating
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorum Yapmak ve Görüntülemek İçin Tıklayınızx