Boruto Karma (Kāma) Nedir? Karma Özellikleri Nelerdir

Bu paylaşımda sizlere Boruto animesinde karşımıza çıkan Karma (Kāma) nedir? ondan bahsedeceğiz. Karma bildiğiniz gibi Naruto yapımında Boruto animesinin ilk bölümünde bizlere sunuldu ve daha önceden olmadığı için çok fazla merak edildi. Boruto animesinde sadece Jigen, Boruto ve Kawaki karakterlerinde gördük. Fakat Kod adlı kullanıcıda mangada da karma olduğunu bilmekteyiz.

Bu yüzden karma ne işe yaradığını ve karma mührünün özelliklerinden bahsedeceğiz.

Karma Nedir?

Karma bir Otsutsuki klanı üyesinin bir taşıyıcının vücuduna gömebildiği biyolojik verilerinin sıkıştırılmış halidir. Karma mührü zamanla açılır ve mükemmel bir Otsutsuki’ye dönüşene kadar taşıyıcının vücüduna yayılmaya devam eder.  Bu işlemi Otsutsuki klanı üyeleri ölmeden taşıyıcıya aktarırlar ve bu şekilde ölseler dahi tekrardan canlanma imkanı bulurlar.

Karma mührü tamamen açıldığında ise taşıyıcı gerçek kimliğini kaybeder ve karma mührünü veren Otsutsuki haline bürünür. Karma mührü taşıyıcı ve Otsutsuki arasındaki uyumluluk çok nadirdir. Eğer karma uyumsuzluk oluşursa taşıyıcı ölümcül bitr şok geçirir.

Eğer uyumsuzluk olur ve taşıyıcı ölmez ise Beyaz Karma adında bir mühür ortaya çıkar. Beyaz karma ile bir Otsutsuki canlanamaz fakat karma ile benzer güçlere sahip olurlar. Hatta yeni bir Otsutsuki’ye dönüşebilirler.

Karma Nedir
Karma Nedir

Karma Dış Görünüş Özellikleri

Karma yüzeysel olarak dövmeli bir mühre benzese de aslında taşıyıcının vücuduna gömülü piramit şeklinde bir dikendir. Karma aktive edildikten sonra kullanılan yeteneğe bağlı farklı desenlerde ortaya çıkabilir. Genellikle siyah olarak karşımıza çıkan bu mühür bazen parlayabilir. Beyaz karma ise dış görünüş olarak siyah yerine beyaz renkli karma şeklindedir.

Karma Dış Görünüş Özellikleri
Karma Dış Görünüş Özellikleri

Karma Özellikleri Nelerdir

Karma nedir ve dış görünüşünden bahsettik şimdi ise karma özellikleri nelerdir bundan bahsedeceğiz. Karmanın muazzam özellikleri ve güçleri mevcuttur. Biz size bu güçleri kısaca anlatmaya çalışacağız.

Öncelikle en temel özellikleri olan Karma etkinleştirildiğinde kullanıcının fiziksel yetenek ve jutsularını önemli ölçüde arttırır. Bunun yanında düşmanın çakra ile oluşturduğu jutsuların tümünü emebilir.

Karma ile Uzay-Zaman ninjutsusu kullanılabilir. Bu sayede yabancı boyutlar dahil olmak üzere tüm boyutlar arasında geçiş yapabilir. Bildiğiniz gibi bu işlemi tek başına sadece Jigen yapabiliyor. Diğer türlü Kawaki ve Boruto anca 2’si bu geçişi açabilmişlerdi. Tabiki ilerde güçlendiklerinde kendileri de Uzay-Zaman jutsusu kullanabilcekler.

Karma taşıyan birden fazla kullanıcı yan yana geldiğinde karmaları birlikte tetiklenebilir. Bunu en iyi Baruto ve Kawaki ile gördük. Kawaki geldikten sonra Boruto’nun karmasının aşaması çok ciddi anlamda hızlandı. Hatırlarsanız Boruto ilk başlarda Karmasını aktif edemiyordu Kawaki aktif ettikten sonra Boruto’nun Karma sıda aynı anda aktif oluyordu.

Bu paylaşımda sizlere karma nedir ve karmanın hangi özellikleri barındırdığından bahsettik. Umarım zevkle okumuşsunuzdur. İyi Eğlenceler. Twitter adresini takip etmeyi unutmayın.

Anime hakkında bilgilerimi bu sitede kullanıcıya aktarmaya çalışacağım. ^_^

0 0 Oylar
Article Rating
Abone Ol
Bildir
guest
1 Yorum
Eskiden Yeniye
Yeniden Eskiye En çok oy alan
Inline Feedbacks
View all comments
Ali Orhan

Yapıyon bu işi.

1
0
Yorum Yapmak ve Görüntülemek İçin Tıklayınızx