Boruto İzlenmeli Mi? Boruto Hangi Bölümler İzlenmeli?

Naruto izleyicilerinin ikiye ayrıldığı bir konu: Boruto izlenmeli mi? İzlemek istiyorsak hangi bölümler izlenmeli? Bunun üzerine bir değerlendirme.

Naruto Shippuden animesi sona erdikten sonra tadı damağımızda kalmıştı, pek çok sorun çözülmüş, çocukluğundan itibaren çabalayan karakterler evlenmeye bile başlamıştı. Yapımcılar da Boruto: Naruto Next Generations animesini yayınlamaya başladılar. Bildiğiniz gibi Naruto izleyicileri bu konuda epey farklı düşüncelere sahip. Bazılarımız Borutodaki çizimlere mesela Narutoya ve Gaaraya takılırken bazıları tamamen senaryonun kötü olduğunu düşünüyor pek çok kişinin genel görüşü ise teknolojinin gelişmesinin gereksiz ve yersiz olması. Tüm bunlara rağmen çok seven, severek izleyenler de tabii var. Takdir edersiniz ki eleştirse de izlemeye devam eden bir kesim de var. Bunun temel sebebi özellikle Otsutsuki klanına dair yeni bilgilerin merak uyandırıcı olması, Naruto ve Sasuke’nin senkronize savaşlarının çok iyi olması ve tabii ki öncesinde 720 bölüm izlemiş olmak.

Naruto ve Naruto Shippuden animelerinde bildiğiniz gibi filler bölümler mevcuttu bu bölümler manganın ana hikâyesine etki etmeyen başı ve sonu olan bölümlerdi yani bir filler bölümdeki olay yine bir filler bölümde bitiyor ve hikâyenin aslına bir etkisi olmuyordu bu yüzden arada saçma filler bölümler olsa da geneli için eğlenceli izlenesi bölümler diyebiliriz ama Borutoya geldiğimizde daha farklı bir listenin yayınlandığını gördük.

Boruto İzlenmeli Mi?

Anime ana hikâye, anime ana hikâye fillerı, manga ana hikâye ve tamamen filler olmak üzere 4 ana başlık var.

Anime ana hikâye ve filler bölümler Ukyō Kodachi, Makoto Uezu ve Masaya Honda isimli üç senaristin kaleminden çıkıyor yani Narutonun yazarı Masashi Kishimoto ile bir ilgisi olmayan bölümler. Manga ana hikâye ise Masashi Kishimoto ve Ukyō Kodachi tarafından yazılıyor.

Anime ilk 15 bölümde mangaya hiç yer vermiyor ve bizlere sadece Boruto’nun olduğu bölümler gösteriyor. Köydeki her olayda sanki hiç jounin yokmuş gibi müdahale eden ve olayı çözen Boruto ve arkadaşları oluyor. Daha da kötüsü anime bölümlerde bir süre boyunca Naruto hep yorgun ve evine gidemeyen biri olarak gösteriliyor. Hatırlarsınız Naruto 50 cephede birden gölge klonları ile savaşmış bir de Kuramanın çakrasını arkadaşları ile paylaşmıştı. Buna rağmen köyde gelen kağıtları imzalayarak aşırı derecede yorulup evde yemek bile yiyemeyen biri olarak gösterildi. Animesitesi.com adresinden manga ana hikâye ve anime ana hikâye bölümlerini takip edenler fark etmiştir, manga ana hikâyede hiç böyle bir durum yok. Boruto anime ana hikâye bölümlerini yazan senaristler sadece Boruto üzerine bir hikâye kurarken manga ana hikâye olaylar üzerine ilerleyip Borutoyu olayların tam ortasına çekiyor.

Boruto İzlenmeli Mi?
Boruto İzlenmeli Mi?

Boruto Hangi Bölümler İzlenmeli?

Animesitesi.com adminleri olarak açık konuşmak gerekirse biz ilk 40-50 bölümde hiç bölüm atlamadan ilerledik fakat sonrasında ortak bir kararla yalnızca manga ana hikâye bölümlerini izlemeye karar verdik. Borutoyu şiddetli eleştiren izlenmez diyenlerin de böyle yapması gerektiğini düşünüyoruz çünkü ilk 5-10 bölümü izledikten sonra izlememeye ve kötü olduğuna karar veriyorlar Boruto’nyn manga ana hikâyesi 19. Bölümde başlıyor. Ayrıntılı ve güncel liste animesitesi.com adresinde.

Netice itibariyle anime sitesi olarak Boruto izlenmeli mi? İzlenirse nasıl izlenmeli sorularına vereceğimiz yanıt şudur: Her Naruto izleyeni ve seveni Borutoyu izlemeli fakat ilk bölümlerde sıkılanlar bölüm listesini takip edip, yalnızca manga ana hikâye bölümleri izleyip diğer bölümleri atlayarak ilerlemeli. Manga ana hikâyede olay, kurgu ve ileriye dönük merak epey tatmin edici düzeylerde. Anime ana hikâyelerde ise Shippuudende olduğu gibi akıcılık ve mantık yok, tek karakter üzerinde yönlenen bir çizgi film mantığı var. Böylesini sevenler de elbette var, onlar yalnızca filler bölümleri atlayabilir veya vakti çok olanlar tamamını izleyip bizimle fikirlerini paylaşabilir.

Sizin de bu konudaki fikirlerinizi yorumlara bekliyoruz.

0 0 Oylar
Article Rating
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorum Yapmak ve Görüntülemek İçin Tıklayınızx