TooNFT, Yeni Nesil Blockchain Platformu ile Webtoon Endüstrisinde Çığır Açıyor

TooNFT, yeni nesil Blockchain platformu ile webtoon endüstrisinde çığır açıyor. Teknolojik gelişmelerle bağlantılı hızlı evrim ve Web3 ve dApps ile ilgili yeni gelişmeler göz önüne alındığında, TooNFT, Güney Kore’deki en büyük webtoon platformlarından biri olan Toomics ile birlikte merkezi olmayan webtoon platformunu başlatmaya ve kademeli olarak geçiş yapmaya başlamaya karar verdi. NFT standartları aracılığıyla sorunsuz bir şekilde birleştirilen IP’ler için yeni bir benimseme düzeyi getirmek amacıyla blok zinciri teknolojisi kullanılarak oluşturulan yeni bir uygulama çağı.

toonft toomics webtoon
toonft

TooNFT, tüm sektöre en büyük özgürlüğü ve şeffaflığı getirme amacı ile merkezi olmayan webtoon uygulamasıdır. TooNFT, çevrimiçi çizgi roman hayranları için piyasa endişelerini proaktif olarak ele alarak ve içerik oluşturucuları desteklemek ve motive etmek için tasarlanmış şeffaf bir ücretlendirme sistemi geliştirerek merkezi olmayan bir pazar oluşturmayı amaçlamaktadır. TooNFT Dapp’in birincil amacı, içerik üreticilerinin webtoonlarını NFT’leştirerek ve bunları P2P NFT pazarında değiştirerek adil bir getiri elde edebilecekleri merkezi platformlardan merkezi olmayan ekosistemlere geçişi kolaylaştırmaktır.

TooNFT Neden Benzersiz?

TooNFT platformunun temel özellikleri, çevrimiçi çizgi roman meraklıları için bir pazar boşluğunu ele almayı amaçlıyor. Ekip, bir içerik abonelik hizmeti, topluluk oluşturma öğeleri, projenin yönetişim DAO sistemi tarafından oylanan içerik seçimi, içerik dağıtımı için NFT ve kar paylaşımı içerecek bir platform geliştiriyor. İçerik aboneliği hizmeti, yazarların yayın ücreti ödemek zorunda kalmadan içerik yayınlamasına olanak tanır. Amaç, webtoon erişilebilirliğini artırırken abonelere daha fazla seçenek sunmaktı. Anahtar performans göstergeleri, incelemeler, görüşler, yıldızlar vb. burada yer almaktadır.

Topluluk oluşturma, aynı platform içinde bir topluluk oluşturmak için topluluk sayfalarının oluşturulmasını gerektirir. Kullanıcılar topluluk sayfalarında görüşlerini ifade edebilir ve fandomların geliştirilmesine yardımcı olabilir. Ekip ayrıca, kullanıcıların satın alınan ve yayınlara ve yorumlara dağıtılan ödüller yoluyla topluluk etkinliklerine katılmaya teşvik edilebilecekleri teşvikler tasarlamayı da amaçlamaktadır.

DAO yönetişimi yoluyla içerik seçimi, ekip takdirine bağlı olarak başlayacak ve merkezi olmayan yönetişim yoluyla DAO mekanizmasındaki oylarla belirlenmeye ilerleyecektir. NFT altyapısı ve bir kar paylaşım sistemi, nft’ye bağlı materyalleri yaratan, dağıtan ve tüketen paydaşların oluşturulan gelirlerden pay almasını içerecektir.

Ayrıca, TOON tokenleri, yukarıda belirtilen tüm hizmetlere TooNFT platformunda güç sağlamak için kullanılır. TOON token, TooNFT ekosisteminde bulunan tüm hizmetlere ve özelliklere erişim sağlayan birincil birim olacaktır. Sonuç olarak, TOON token sahipleri, yönetişim prosedürlerinde oy kullanarak jetonlara bahis yapabilir ve ödüller alabilir.

0 0 Oylar
Article Rating
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorum Yapmak ve Görüntülemek İçin Tıklayınızx