Promised Neverland Manga Konusu – Manga Önerisi

Öncelikle söylemeliyim ki Promised Neverland mangasını değil de animesini önermeyi çok isterdim. Ancak maalesef ki değiştirilmiş yapımların arasına girmiş kurbanlardan biri oldu. Birinci sezonu tam olarak aynı olmasına rağmen ikinci sezonunda mangadan ayrılıyor. Olaylar farklı şekilde ilerliyor. Bazı karakterler tamamen silinmiş.

Fakat bu animesini kesinlikle izlemeyin demek değil. Bir şans vermeyi untumayın. Hoşunuza gidebileceğine dair hiçbir şüphem yok.

Promised Neverland
Promised Neverland

Promised Neverland Konusu

Bir grup yetim çocuk ve “Anne” dedikleri bakıcıları hep birlikte mutlu bir hayat yaşarlar. Evleri, uçsuz bucaksız çimenlik ve ormandan oluşan bir bölgededir. Bu çocukların bahçedeki çitleri aşması kesinlikle yasaktır. Dış dünyayla ilgili ne bağlantıları ne de bilgileri yoktur.

Çocuklar 12 yaşına geldiklerinde gönüllü ailelere verilirler. Bu yüzden evde 12 yaşından büyük hiç çocuk yoktur. Çocuklar evde her gün teste tabi tutulurlar ve bu testlerde bir sıralama olur. Başrollerimiz Emma, Ray ve Norman 11 yaşında, evin en büyükleri, aynı zamanda da en zekileridir.

Promised Neverland
Promised Neverland Konusu

Bir gün, Conny isminde 6 yaşındaki kız için aile bulunuyor. Evin “Anne”si, Conny’i dışarı çıkartmak için çocukların gitmesinin yasak olduğu bahçe kapısına doğru götürüyor. O sırada Emma ve Norman, Conny’in oyuncak bebeğini unuttuğunu görüp koşarak Anne ve Conny’in peşine takılıyorlar. Conny bir daha buraya gelmeyeceği için kapıyı geçmeme yasağını göze alarak içeri giriyorlar.

İçeri girdiklerinde ise bir kamyonet harici kimseyi ve hiçbir şeyi göremiyorlar. Ne anneleri ne de Conny ortalıkta yok. Dönüp kamyonetin arkasında baktıklarında ise acı gerçekle yüzleşiyorlar.

Promised Neverland Manga

Promised Neverland, karanlık fantezi, bilimkurgu, gerilim türlerini içermekte olup, Kaiu Shirai tarafından kaleme alınmıştır. 1 Ağustos 2016’da ilk bölümü, 15 Haziran 2020’de ise son bölümü yayınlanmıştır. 181 bölümden oluşmaktadır. Konu olarak özgün olması ve içeriğin iyi kurgulanması açısından oldukça başarılı bir yapımdır.

Mangaya Türkçe bir şekilde internetten ulaşabilirsiniz.

Sitemizdeki diğer manga yazılarına buradan ulaşabilirsiniz. Önerilerinizi Twitter adresinden ulaştırabilirisiniz.

ehe

0 0 Oylar
Article Rating
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorum Yapmak ve Görüntülemek İçin Tıklayınızx