Angel Beats! Konusu ve Karakterleri

ANGEL BEATS!

Angel Beats! nisan-haziran 2010 tarihleri arasında 13 bölüm şeklinde yayınlandı. Yazarı Jun Maeda, yönetmeni ise Seiji Kishi’dir. MyAnimeList puanı 8.12’dir. Aksiyon, dram, komedi türlerini barındıran anime, bazen güldürürken bazen de duygusallaştıran sahneleriyle sizi etkileyecektir. Şimdi konusu ve karakterlerine göz atalım.

Angel Beats!
Angel Beats!

ANGEL BEATS! Konusu

Angel Beats! ölümden sonraki hayatta bir lise ortamında geçiyor. Gençlik dönemlerinde travma veya zorluklar yaşayan insanlar için bir tür araf da diyebiliriz. Buraya gelmelerindeki amaçsa bu dünyadaki lisede normal bir hayat sürmek.

Hikayemiz Yuzuru Otonashi’ ye odaklanıyor. Otonashi bu dünyada uyandığında sadece ölü olduğunu öğrenir. Yanında olan Yuri adında tüfekli kız, öbür dünyada olduklarını ve burada ölümsüz olduklarını açıklar. Otonashi ise kendisi hakkında hatırladığı tek şeyin ismi olduğunu fark eder. Açıklama yaptıktan sonra Yuri ona Yaşam Sonrası Savaş Meydanı (Shinda Sekai Sensen, SSS) örgütü yönettiğini ve buradaki meleğe karşı savaştıklarından bahseder. Meleğin kötü biri olduğuna inanmayan Otonashi, onunla konuşmak ister ancak karşılaşma istediği gibi gitmez.

Daha sonra Otonashi SSS’ye katılmaya karar verir ve meleğe karşı savaşır. Ancak tuhaf şekilde meleği kendine yakın görür. Anılarını yeniden kazanmaya ve meleği anlamaya çalışırken yavaş yavaş öbür dünyanın gizemlerini de çözer.

ANGEL BEATS! Konusu
ANGEL BEATS! Konusu

ANGEL BEATS! Karakterleri

Çok fazla karakter olduğundan ben size ana karakterleri tanıtmak istedim.

Yuzuru Otonashi

Otonashi geçmişinden dolayı sevecen bir kişiliğe sahiptir. Kimsenin acı ya da üzüntü yaşamasını istemez. Öldükten sonra yaşadığı döneme ait anılarını kaybetmiştir. Bu dünyada anılarını kazanmaya ve bu dünyayı anlamaya çalışır.

Angel Beats! Yuzuru Otonashi
Angel Beats! Yuzuru Otonashi

Kanade Tachibana

Başlangıçta Melek (Tenshi) olarak bilinen Kanade, öbür dünyadaki lisede öğrenci konsey başkanıdır. Sorumlulukları, suçluluğu ve ekibin (SSS) yaptığı yıkıcı faaliyetleri bastırır. Böylelikle SSS ile karşı karşıya gelir. Kişisel olarak, başkalarının pişmanlıklarının üstesinden gelmelerine yardım eder. Nazik tavrına ve küçük bedenine rağmen oldukça güçlüdür.

Kanade Tachibana
Kanade Tachibana

Yuri Nakamura

Yurippe olarak da bilinen Yuri, kararlı bir kişiliğe sahiptir. Sert biri gibi görünse de çok hassas ve koruyucudur. Otonashi’yi Hinata ile kurduğu ve liderliğini yaptığı SSS ‘ye davet eder.

Yuri Nakamura
Yuri Nakamura

Hideki Hinata

Hinata, Otonashi’nin en yakın arakdaşıdır. Zeki ve güvenilir biridir. Arkadaşlarına yardım etmeyi sever. Yetenekli bir beyzbol oyuncusudur. SSS’yi Yuri ile birlikte kurmuştur.

Hideki Hinata
Hideki Hinata

Yui

Yui, Girls Dead Monster’ın büyük bir hayranıdır. Ayrıca grubun asistanıdır. Hiperaktif ve çok hızlı konuşan biridir.

Angel Beats! Yui
Angel Beats! Yui

Ayato Naoi

Naoi, başlangıçta insan olmayan bir karakter olduğu düşünülür. Naoi öldükten sonra, öbür dünyada başkalarını kontrol etme ve onların rüya gibi bir duruma girmesine neden olan hipnotik güçler geliştirmiştir.

Ayato Naoi
Ayato Naoi

Yazımızda Angel Beats! konusu ve Angel Beats! animesinin karakterlerinden bahsetmeye çalıştım. Yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim. Umarım yardım edebilmişimdir. Eğer yazım hatalarım ya da eksiklerim varsa kusuruma bakmayın.

Daha fazla istek ve öneri için Twitter adresimizi takip edebilirsiniz.

Anime hakkında bildiğim şeyleri paylaşıyorum ^^

5 1 Oy
Article Rating
Abone Ol
Bildir
guest
1 Yorum
Eskiden Yeniye
Yeniden Eskiye En çok oy alan
Inline Feedbacks
View all comments
saiki-kusuo

yazıyı okuduktan sonra ki ruh halim

k-k- kakashi san.png
1
0
Yorum Yapmak ve Görüntülemek İçin Tıklayınızx