Kimi no Na wa Konusu ve Karakterleri (Your Name)

Kimi no Na Wa anime filmi konusu, karakterleri ve bu anime filmin izlenmeli yoksa izlenmemeli mi olduğuna dair anime sitesinin değerlendirmesini yapacağız. Anime sitesi olarak biz animelerin kendi dilindeki isimlerini kullanmayı tercih ediyoruz. Fakat kafa karışıklığı olmaması açısından İngilizcesini de Türkçe çevirisini de yazalım. Orijinal isim; Kimi no Na wa, İngilizce: Your Name, Türkçe: Senin Adın.

 • Kimi no Na wa anime filmi Myanimelist puanı: 8,8
 • IMDb paunı: 8,4
 • Senarist: Makoto Shinaki
 • Yönetmen: Makoto Shinkai
 • Yapımcı: Kōichirō Itō, Katsuhiro Takei
 • Müzik: Radwimps (Dinlemek için linke tıklayabilirsiniz.)
 • Süre: 1 saat 47 dakika.
 • Stüdyo: Comix Wave Films

Kimi no Na wa konusu

Kimi no Na wa Konusu

Liseli bir kız olan Mitsuha Miyamizu, hareketli Tokyo şehrinde bir erkek çocuğu gibi yaşamanın hayalini kurar. Bu hayal, kırsal kesimde şimdiki hayatıyla tamamen zıttır. Bu arada şehirde, Taki Tachibana bir lise öğrencisi olarak yarı zamanlı işini sürdürürken yoğun bir hayat yaşıyor ve mimar olmak istiyordur.

Bir gün, Mitsuha kendisine ait olmayan bir odada uyanır ve aniden kendini Tokyo’da hayal ettiği hayatı yaşarken bulur ama Taki’nin vücudunda! Başka bir yerde, Taki kendini mütevazı bir köyde Mitsuha’nın hayatını yaşarken bulur. Bu tuhaf fenomene bir cevap ararken birbirlerini aramaya başlarlar.

Anime Sitesi Sözlük Kategorisi Açıldı!

Karakterler

 • Esas kız: Mitsuha Miyamizu
 • Esas oğlan: Taki Tachibana
 • ve diğer karakterler: Miki Okudera (Taki’nin iş arkadaşı), Yotsuha Miyamizu (Mitsuha’nın kız kardeşi), Katsuhiko Teshigawara (Mitsuha’nın okul arkadaşı), Hitoha Miamizu (Mitsuha’nın büyükannesi), Tsukasa Fuji (Taki’nin okul arkadaşı), Sayaka Natori, Şinta Takagi

Kimi no Na wa İzlenir mi? İzlenmeli mi?

Uzun yıllardır anime izliyorum, animasyon filmlerden de izlemediğim bir animasyon olmadı. Anime filmlere ise pek ilgili değildim, tavsiye üzerine Kimi no Na Wa animesi ile ilk anime filmimi izlemiş oldum ve devamı geldi. Gerçekten izlediğim birçok filmden çok daha anlamlı, çok daha güzel bir film olduğunu düşünmeden söyleyebilirim. Gerek filmin konusu, gerek işleyişi ve gerek konuların ön plana çıkarılış şekli tamamen uyumlu. 1 saat 47 dakika boyunca hem gülüyor, hem eğleniyor hem de heyecanla izleyeceğinize eminim. Yakında sitede yayınlayacağımız anime film öneri listesinde mutlaka ilk sıralara ekleyeceğiz.

Twitter hesabımızdan bizi takip edebilir, bizimle iletişim kurabilir ve siz de sitemizde animelere dair yazılar yayınlayabilirsiniz.Youtube kanalımızda sohbet havasında ürettiğimiz içerikleri takip etmek için de kanalımıza abone olabilirsiniz.

0 0 Oylar
Article Rating
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorum Yapmak ve Görüntülemek İçin Tıklayınızx