Jougan Nedir? Jougan’ın Bilinmeyen Tüm Özellikleri

Merhabalar bugün ki paydaşımızda sizlere Jougan nedir? Jougan hangi özelliklere sahip bunlardan bahsedeceğiz.

Jougan Nedir?

Jougan (Jōgan) Türkçe anlamıyla “Saf Göz” anlamına gelmektedir. Jougan mangada herhangi bir dış özelliği yok ve göz bebekleri zor gözükmektedir. Fakat animede Jougan mavi renkte ve göz bebeği görünür halde, göz akı siyahtır. İlk olarak mangada 1. Cilt 1. Bölümde, animede ise 1. Bölümde görülmektedir. Jougan bir Kekkei Genkai türüne girmektedir. Jougan  sadece bazı Ötsutsuki klanı üyeleri tarafından bilinen ve lanetli bir göz olarak adlandırılan göz tekniğidir. Şuana kadar animede veya mangada bizlere detaylı bilgi verilmese de ilerleyen zamanlarda tam gücünü göreceğimizden eminim.

Naruto evreninde ilk olarak Jougan’ı Boruto karakterinde gördük ve resmi olarak ondan başka kullanıcı ile karşılaşılmadı. Boruto göz tekniğini ilk kez Akademide aktifleştirdi fakat bunu bilerek aktifleştiremiyordu. Gördüğümüz kadarıyla kötü çakralara tepki vermekte ve istenmeden açılmaktadır. Fakat ileriki zamanlarda gözünü kontrol etmeyi öğrendi ve istediği zaman aktifleştirebiliyordu.

Jougan Nedir?
Jougan Nedir?

Jougan Özellikleri ve Yetenekleri

Jougan tekniği hakkında fazla bilgi bilmesek te sizlere birkaç yeteneğinden bahsedeceğim. Öncelikle Jougan kötü bir çakraya odaklanınca aktif oluyor ve kötü çakradaki akışları görebiliyordu. Gördüğü bu çakra akışındaki en zayıf noktayı bularak saldırılarını bu noktada gerçekleştirebilmektedir. Bunun yanında en iyi özelliği olan boyutlar arasında seyahat edebilir ve düşmanın oluşturduğu Yomotsu Hirasaka adlı Kekkei Mora’nın yerini önceden saptayabiliyor.

Bu paylaşımızda sizlere Jougan hakkında bilgi vermeye çalıştık. Diğer paylaşımlarımız için Twitter adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

Anime hakkında bilgilerimi bu sitede kullanıcıya aktarmaya çalışacağım. ^_^

0 0 Oylar
Article Rating
Abone Ol
Bildir
guest
1 Yorum
Eskiden Yeniye
Yeniden Eskiye En çok oy alan
Inline Feedbacks
View all comments
Sisisi

Wsssawss

1
0
Yorum Yapmak ve Görüntülemek İçin Tıklayınızx