Heaven Official’s Blessing Öneri

Heaven Official’s Blessing

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda sizlere harika bir donghua önerisi yapacağım. Heaven Official’s Blessing Öneri konusuna geçmeden önce donghua nedir ve anime ile farkı nedir onu açıklayacağım.

Donghua kısaca Çin çizgi dizisi. Japon yapımı çizgi dizilere anime denildiği gibi, Çin yapımı çizgi dizilere donghua denir. Animecilerin anlayacağı, daha net ve kısa tanımına Çin Animesi diyebiliriz. Anime ile donghuanın arasında ki en önemli fark yapım yerinin farklı olması. Eski zamanlara göre donghua izleme tercihleri şimdi ki zamana göre daha azdı. Ama zamanla donghua izleme sayısı artış gösterdi. Ve şimdi size böyle bir izlenme artışı gösteren bir donghua önereceğim. Donghua adı, Heaven Official’s Bleesing orijinal adıyla Tian Guan Ci Fu.

Heaven Official's Blessing Öneri
Heaven Official’s Blessing Öneri

Konusu: Sekiz yüzyıl önce Xie Lian, Xian Le krallığının Veliaht Prensi’ydi, vatandaşları tarafından sevilen biriydi ve dünyanın sevgilisiydi. Beklenildiği gibi, oldukça genç bir yaşta Cennet’e yükselmişti. Şimdi ise, sekiz yüzyıl sonra Xie Lian, üç diyarın da alay konusu olarak üçüncü kez Cennet’e yükseliyordu. Bir Tanrı olarak ilk görevinde hayaletlere hükmeden ve Cennet’i dehşete düşüren esrarengiz biriyle tanıştı fakat Xie Lian‘ın haberi olmasa da, bu Hayalet Kralının dikkati çok ama çok uzun bir zamandır onun üzerindeydi.

Bölüm Sayısı-Heaven Official’s Blessing Kaç Bölüm?: 11

Tür: Tarihi-Doğaüstü Güçler-Komedi-Dram

Çıkış Tarihi: 31 Ekim 2020

Heaven Official's Blessing
Heaven Official’s Blessing

Heaven Official’s Blessing Önerisi Hakkında

Heaven Official’s Blessing orjinal adıyla Tian Guan Ci Fu noveldan uyarlanan bir donghuadır. Aynı adla manhuası da bulunmaktadır. Daha önce donghua izlemiş veya donghua ile ilgili bilgisi olanlar Mo Dao Zu Shi adlı donghuayı duymuşlardır. Ünlü bir donghua olmasının yanı sıra tıpkı Tian Guan Ci Fu gibi bir noveldan uyarlanmıştır.

Bu iki novelın ortak özelliği ise aynı kişi tarafından yazılmış olmasıdır. Mo Xiang Tong Xiu adlı yazarın romanları donghuaya uyarlanmıştır.

Mo Dao Zu Shi her yerde oldukça sevilen bir donghuadır. Eminim bir çok yerde duymuşsunuzdur, karşınıza çıkacak kadar çok izlenen bir donghua. The Untamed adında bir draması orjinal isimlede bir manhuası var. Mo Dao Zu Shi’yi bilenler onun yazarından tıpkı onun kadar iyi ve kaliteli olan Tian Guan Ci Fu’yu izlemelilerdir.

Heaven Official's Blessing Donghua Öneri
Heaven Official’s Blessing Donghua Öneri

İzlemesi keyifli, karakterleri ve seslendirmenleri de bir o kadar güzel olan bu donghua aynı zamanda Netflixte bulunuyor. Eğer Netflix kullanıyorsanız bu donghuayı izlemeyi unutmayın. Yeni sezonunu hep beraber bekleyeceğimize eminim.

2.sezonun açılış müziği yayınlandı. En kısa zamanda geleceğine eminiz. 2.sezon gelene kadar bu donghuayı araştırıp izleyebilirsiniz.

Heaven Official's Blessing Öneri Donghua
Heaven Official’s Blessing Öneri Donghua

Oldukça sevdiğim bu donghua, tanrılar, insanlar ve hayaletlerin kısaca üç diyarın birleşiminden oluşan bir evrende geçiyor. Başrol Xie Lian cennete 3 kez yükselmiş bir tanrıdır. İlk 2’sinde Savaş Tanrısı olarak yükselse de 3. kez Hurda Tanrısı olarak yükselen dünyanın en şanssız ölümsüzüdür. Aynı şekilde aşırı fakirdir. Diğer başrol olan Hua Cheng, 4 büyük yüceden biridir.

 

İzledikçe konusunu ve olaylarını daha net anlayacağınız Heaven Official’s Blessing’i izlemenizi tavsiye ederim.

Animeci °~°

5 1 Oy
Article Rating
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorum Yapmak ve Görüntülemek İçin Tıklayınızx