86: Eighty Six Anime Önerisi ve Konusu

86: Eighty Six

86: Eighty Six, Asato Asato tarafından yazılmış, gelecekte geçen bir light novel serisidir. Ağırlıklı olarak bilimkurgu olmak üzere mecha, askeri, romantik, dram ve aksiyon türlerindedir. Nisan 2021 itibari ile animesi başlamış, Haziran 2021’de ilk sezonu sona ermiştir. Toplamda 11 bölüm ve 11 bölümün özetini içeren bir özel bölümü vardır. İkinci sezonunun 2021 Ekim’de geleceği de duyurulmuştur.

86: Eighty Six
86: Eighty Six

86: Eighty Six Konusu

San Magnolia Cumhuriyeti ile Giad İmparatorluğu dokuz yıldur bir savaşın içindedir. Giad İmparatorluğu, asker olarak Lejyon adında insansız hava araçları kullanmaktadır. Bunu gören San Magnolia Cumhuriyeti, sözde zayiatsız bir savaşa çevirmek için kendi otonom hava araçlarını geliştirirler. Fakat “86” adı verilen bu projede aslında ‘otonom’ denilen araçlarına insanlar pilotluk yapmaya mecbur bırakılmıştır.

San Magnolia Cumhuriyetinde yüksek rütbeli haberleşme denetimcisi olan Vladilena “Lena” Milizé, Seksen Altılıların harekatlarını yönetmektedir. Gün geçtikçe Lena, savaşın aslında göründüğü gibi olmadığını ve kendi ülkesinin karalık sırrını öğrenir.

86: Eighty Six Konusu
86: Eighty Six Konusu

86: Eighty Six İnceleme

Yaklaşık üç buçuk saatte bitirdiğim bu anime için ne söylesem az diyebilirim. Uzun zamandır yeni yapımlardan bu kadar ilgimi geçen başka bir yapım olmamıştı. Hem kaliteli hem de özgün bir konusu var. İzlemesi keyifli, konusu düşündürücü, animasyonu daha iyi olamazdı.

Animenin en sevdiğim yanlarından biri ise müziklerinin Hiroyuki Sawanoya ait olması. Böyle güzel bir hikayenin arkasında Sawano’nun müziğinin olması animeyi mükemmelliğe bir adım daha yaklaştırıyor.

86: Eighty Six Fragman

86: Eighty Six adlı animenin fragmanını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Animeye Türkçe altyazılı bir şekilde internetten ulaşabilirsiniz.

Sitemizdeki diğer anime yazılarına buradan ulaşabilirsiniz. Dilerseniz anime önerilerini Twitter adresimizden bizlere ulaştırabilirsiniz.

ehe

5 2 Oylar
Article Rating
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorum Yapmak ve Görüntülemek İçin Tıklayınızx