Cowboy Bebop Manga Konusu, Manga Öneri

Çok sevilen mangalardan olan Cowboy Bebop mangasından bahsedeceğim. Cowboy Bebop manga olarak eskilere dayanmaktadır. Manga uzunluğu olarak çok fazla uzun bir içeriğe sahip olmasa da gerçekten tadında ve yerinde bir hikaye ile bizleri karşılamaktadır. Öneri yazısı olduğu için Cowboy Bebop konusu hakkında bilgi vereceğim fakat sizlerin okuma keyfinizi kaçıracak detaylı inceleme yapmayacağım 🙂 Cowboy Bebop’in sadece mangası değil aynı zamanda animesi de mevcuttur.

Cowboy Bebop Manga

Cilt : 3

Sayfa Sayısı : 184

Çıkış Tarihi : 1998 (Japonya)

Hikaye yazarlığını Dai Saitou, Hajime Yatate ve Yutaka Nanten’nin üstlendiği Cowboy Bebep mangası ilk kez 1998 yılında Japonyada piyasaya sürülmüştür. Manga tür olarak birden fazla türü barındırmaktadır. Genel olarak aksiyon, komedi ve drama içermektedir.

Cowboy Bebop Manga
Cowboy Bebop Manga

Cowboy Bebop Manga Konusu

2071 yılında Bebop adlandırılan bir uzay gemisinde bulunan dört ödül avcısı, aklı başında kimsenin kabul edemeyeceği işleri yaparak geçimini sağlamaktadır. Bebop’un mürettebatının eski bir üyesi olan tatlı dilli, kıç tekmelemeyen Spike Spiegel vardır.

Uzay polisinin eski üyesi olan Jet Black, gizemli bir geçmişi olan tehlikeli, güzel olan Faye Vallentne adında olağanüstü hackleme yeteneklerine sahip bir kızla istemeden bir araya gelirler. Ve macera başlar…

Cowboy Bebop Manga Karakterleri

Spike Spiegel : Hikayemizin ana kahramanıdır, 27 yaşında uzun boylu ve ince yapılıdır. Spike, hayatı dikkatsiz yaşayan ve tehlikelere bodoslama atlayan birdir. Ölüm kalım durumlarında bile umursamaz tavrını bozmadan hikayede yer almaktadır.

Jet Black : Eski uzay polisi olan Jet Black, aynı zamanda Bebop adlı geminin de sahibidir. 36 yaşında olması gerektiğiyle olgun düşüncelere ve işi gereği silah ve mekanik bilgisine sahiptir.

Faye Valentine : Borç batağında olan bir kadın karakterdir. Yakın dövüş ve silah kullanımında oldukça yetenekli ve uzay gemilerini kullanabilmede ustadır. Borçları yüzünden başı beladan hiçbir zaman ayrılmaz.

Ein : Zekası yapay olarak geliştirilen bir köpektir. Telefonla işlemler yapabilen, araba sürebilen ve internette vakit geçirebilen bu köpek dış görünüş olarak normal köpekten farksızdır.

Beğenebileceğiniz diğer manga önerilerimize Manga Öneri adlı kategorimizden ulaşabilir, Instagram adresinden anime ile ilgili paylaşımlarımıza anında ulaşabilrsiniz.

Anime hakkında bilgilerimi bu sitede kullanıcıya aktarmaya çalışacağım. ^_^

0 0 Oylar
Article Rating
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorum Yapmak ve Görüntülemek İçin Tıklayınızx