Birbirine Benzeyen Anime Karakterleri #1 Armin ve Yoichi

Yeni bir yazı serisiyle karşınızdayız sevgili okuyucular. Bu yeni yazı serimizde birbirine benzeyen ve aynı enerjiyi veren anime karakterlerinden bahsetmeye çalışacağız. Öncelikle belirtmek isterim ki bu karşılaştırmalar yazıyı yazan kişinin bakış açısına göre değerlendirilmiştir. Eğer sizlerinde farklı görüşleri veya örnek olarak verebileceğiniz karakterler varsa düşüncelerinizi paylaşmanız bizi mutlu edecektir. Şimdi serimizin ilk karakterleri ile başlayalım: Birbirine benzeyen anime karakterleri #1 Armin Arlert – Attack on Titan ve Yoichi Saotome – Owari no Seraph.

Armin Arlert Karakter Analizi (Attack on Titan)

Karakterlerden biraz bahsedecek olursak Armin karakterini ailesinden ziyade arkadaşları ile tanıyoruz. Duvarların arkasındaki dünyayı merak eden, bu merakını arkadaşlarıyla paylaşıp hayaller kuran bir çocuk olarak görüyoruz. Diğer çocuklar tarafından ezilen ve kendini savunamayan Armin, Mikasa ve Eren’in onu bu durumdan kurtarmasından dolayı mahcubiyet hissi ve arkadaşlarına yük olma düşüncesiyle yaşıyor. Keşif birliğine ilk katıldığı zamanlar fiziksel gücünün eksikliği kendisini daha kötü hissetmesine neden olurken aslında gücünün bedeninde değil zihninde olduğunun farkına varıyor. Sonrasında stratejileri ile hem arkadaşlarına hem keşif birliğine fazlasıyla yardımı dokunuyor. Öyle ki ilerde keşif birliğinin komutanı olarak görev alıyor🙃 

Shingeki no Kyojin Opening Red Swan – Türkçe Çeviri

Arminin diğer bir özelliği ise kavga ortamında arayı bulabilmesi. Genelde Mikasa ve Eren’in ani bir davranışta bulunmasını engelleyebiliyor. Son olarak ise çok naif olmasına rağmen fazlasıyla yıkıcı olan Muazzam Titan gücüne sahip.

Armin Arlert Karakter Analizi 

Yoichi Saotome Karakter Analizi (Owari no Seraph)

Yoichi, seride ilk olarak zorbalığa uğrayan biri olarak görünüyor. Yuichirou ve Shinoa ile tanışması da bu esnada oluyor. Sonra geçmişini öğreniyoruz, virüs dünyayı yok etmeden önce ablası ile birlikte yaşayan Yoichi trajik bi şekilde ablasını vampirlerin öldürmesine şahit olur. Dahası, ablasının bu fedakarlığı sayesinde hayatta kalır. Büyüdüğünde ise vampirlerden intikamını almak için Japon İmparatorluğu Şeytan Ordusuna katılmak ister. Ama güçsüz olduğu düşüncesi onu ümitsizliğe düşürür. Orduya katılmadan önce kara iblis seviyesi bir silaha sahip olabilmek için sınava tabi olurlar ama Yoichi kendini kaybederek iblisine yenik düşer ardından arkadaşlarının desteği ile yeniden kendine gelir ve artık iblisiyle anlaşma halinde devam eder. Zamanla yeni ailesi ve arkadaşları olan Shinoa birliğine alışır. Onları gerçek ailesi gibi benimser, gruptaki anlaşmazlıklarda hep araya girip düzeltmeye çalışır. Silahındaki iblis Gekkoin ile çok iyi bir uyum yakalayarak savaşlarsa hep güzel performans sergilerler böylece Yoichi kendi gücünü keşfetmiş olur.

Yoichi Saotome Karakter Analizi

Birbirine Benzeyen Anime Karakterleri #1 Armin ve Yoichi

Armin ve Yoichi dış görünüş olarak birbirlerini anımsatıyorlar. İkisi de çocuksu bir yüz ve büyük gözlere sahip ama asıl benzerliklerinin karakterleri olduğunu düşünüyorum.

İki karakterimizde başta güçsüz ve ezilen taraftalar. Zorbalığa uğruyorlar ama arkadaşları onları bu durumdan kurtarıyor. Armin ve Yoichi işe yaramaz olduklarını düşünürken zamanla kendilerinin yatkın olduğu tarafları ve yeteneklerini keşfederek aslında öyle olmadıklarını anlıyorlar sonrasında bu yetenekleri kullanarak ailelerine ve arkadaşlarına yardımcı oluyorlar.

Birbirine Benzeyen Anime Karakterleri #1 Armin ve Yoichi

İyimser,tatlı ve nezaket sahibi olan bu ikili aynı zamanda arkadaşlarının güvenliğini düşünüyor. Onlar için hiç düşünmeden elini taşın altına koyabilecek kararlılıktalar. Ayrıca tartışma ortamlarında genelde uzlaşmacı taraftalar. Çünkü Eren ve Yuichirou gibi arkadaşları idare edebilmek pek kolay sayılmaz 🙂

0 0 Oylar
Article Rating
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorum Yapmak ve Görüntülemek İçin Tıklayınızx