20th Century Boys Konusu – Manga Önerisi

 20th Centruy Boys Konusu

 Öncelikle 20th Century Boys nedir, nasıl bir hikayeye sahiptir biraz bundan bahsedelim. Urasawa Naoki tarafından yazılıp çizilmiş olan bu eser, Kenji adında genç bir market işletmecisinin günlük sıradan hayatıyla başlıyor. Fakat Kenjimiz sıradan hayatına devam ederken çevresinde garip olaylar ve ölümler meydana gelmeye başlıyor. Başta karakterimiz bu olayların üstüne pek düşmüyor. Ta ki bu olaylardan birinin çocukluk arkadaşının intiharı olduğunu öğreninceye kadar.

 20th Centruy Boys Konusu
20th Centruy Boys Konusu

 Çocukluk arkadaşlarından oluşan grupta kimse arkadaşlarının böyle bir şey yaptığına inanmaz. Olayı biraz irdelediklerinde bunu altından “Friend” isimli bir kişi veya tarikat olduğunu öğrenirler. İşin derinleştiği yer de tam burasıdır çünkü “Friend” denen topluluğun sembolü Kenji ve arkadaşlarının çocukken grupları için yaptığı sembolün ta kendisidir.

  Aslında manganın ilk bölümlerinde bizi sorguda bırakacak çok fazla sahne gösteriliyor. Bu da eserimizin ne kadar geniş olduğunun kanıtı aslında. İlerledikçe olayların ve karakterlerin genişlemesinin bu yapımın en etkileyici özelliklerinden biri diye düşünüyorum. Ayrıca ana karakter bilmeksizin bir anlatım var. Hatta belli bir yerden sonra ana karakter yok bile diyebilirim.

20th Century Boys Türü

  Aksiyon, dram, gizem, psikoloji ve bilim kurgu içeren oldukça karmaşık bir manga ve zamanı ileri geri sarma yoluyla ilerliyor. Mangayı internette arattığınızda karşınıza robot türü şeyler çıkabilir fakat buna aldanmayın. Kesinlikle bir mecha mangası değil.

 Mangada doğaüstü güçler var mı diye sorarsanız cevabım hem evet hem hayır olacak. Maalesef bunun nedenini de okumadan göremeyeceksiniz.

 Bana göre monotonluktan sıkılmış, çok bilinmeyen manga arayanlar için birebir bir yapım. Hikaye odaklı eserlerden hoşlananların beğeneceğini düşünüyorum. Karakterlerin çocuklukları ve yetişkin halleri arasındaki bağlantının çok iyi aktarıldığını, olayların en sonda çok iyi toplandığını düşünüyorum. Bu yüzden favori mangalarım arasındadır.

20th Century Boys Manga
20th Century Boys Türü

 Bu kadar övdüm ama tabi ki mükemmel bir manga değil. Keşke böyle olmasaydı dediğim yerler, bu ne alaka şimdi diye düşündüğüm sahneleri de var. Fakat genel olarak benim tükettiğim yapımlardan farkı beni memnun etti. Eğer tavsiyeme uyup okumaya kalkarsanız umarım sizi de memnun eder.

 20th Century Boys mangasını spoilersız bir şekilde anlatmaya çalıştım. İleride manganın derinlerine inip sizinle bir inceleme paylaşmayı da isterim.

 Umarım bilgi sahibi olmak isteyenler için faydalı bir yazı olmuştur. En sona da favori manga panelimi de koyarak bitiriyorum. Okuyacak olanlara şimdiden iyi okumalar diliyorum.

20th Century Boys Manga Oku

20th Century Boys mangasının resmi online okuma linkini bulamadım maalesef. Ben buraya sizlere bir site önerisi vermiyorum fakat siz 20th Century Boys manga türkçe okumak için ne yapmanız gerektiğini biliyorsunuz 😉

Diğer manga önerilerimize buradan ulaşabilirsiniz. Önerilerinizi Twitter adresinden ulaştırabilirsiniz.

ehe

0 0 Oylar
Article Rating
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorum Yapmak ve Görüntülemek İçin Tıklayınızx