Netflix’te Bulunan En İyi 5 Anime Önerisi

Netflix’in artık hayatımızda çok farklı bir rolü bulunuyor. Korona virüsünün insanları eve hapsettiği bu günlerde Netflix bizlere çok güzel imkanlar sunmaktadır. Bizde bu paylaşımımızda Netflix’te bulunan anime lerden nefessiz bir şekilde izleyebileceğiniz 5 animeyi listeledik.

Not: Listemizde sadece orjinal netflix içerikleri değil, netflixte bulunan animelerden derlenmiştir. Animeleri listelerken herhangi bir sıralama bulunmamaktadır.

1- Death Note

IMDB : 9.0 Tür : Dram, Gizem

1 Sezon 37 Bölüm 22 dk (Final Yapmış)

Death Note Konusu

Ryuk adına bir Şinigami kendi dünyasında sıkılır ve eğlenmek için kendine ait olan “Ölüm Defterini” dünyaya bırakır. Defteri Yagami adında bir lise öğrencisi bulur. Yagami Defterin kurallarından olan “Bu deftere ismi yazılan kişi ölür” kuralını görünce bunu bir şaka olarak algılar ve televizyonda rastladığı bir rehin olayında suçlular üzerinde denemeler yapar. 40 saniye sonra televizyondaki şüpheli kalp krizi geçirir ve Yagami defterin gerçek olduğunu anlar. Yagami bu defreri kullanarak dünyadaki adaleti yerine getirmeye ve dünyanın Tanrısı olmak ister.

Death Note
Death Note

2- Nanatsu no Taizai (The Seven Deadly Sins)

IMDB : 8.1 Tür : Aksiyon, Fantastik, Doğaüstü, Macera

5 Sezon 25 dk (Devam Ediyor)

Nanatsu no Taizai Konusu

İnsan ve insan dışı varlıkların bir arada yaşadığı dönemde Liones Krallığı kutsal şövalyeler tarafından korunmaktadır. Kutsal şövalyeler içlerinden bazı şövalyeler tarafından ihanete uğramış ve birçoğu “Yedi Ölümcül Günah” olarak adlandırılan bir grup tarafından öldürülmüştür. Bu olaylar üzerinden 10 yıl geçer ve grup hakkında bazı söylentiler çıkar. Bu söylentiler grubun öldüğü, diri diri yakıldığı gibidir. Bu sırada Liones Krallığı’nın Kralı hastalanır ve kutsal şövalyeler yönetimi ele geçirirler. Kralın kızı olan Elizabeth, krallığı geri almak için 7 Ölümcül Günah grubunu arayışa çıkar.

Not: Şuanda Netflix’te 4 Sezon bulunmakta en yakın zamanda Netflix platformuna da gelecektir.

Nanatsu no Taizai
Nanatsu no Taizai

3- Kengan Ashura

IMDB : 8.0 Tür : Aksiyon

2 Sezon 24 dk (Devam Ediyor)

Kengan Ashura Konusu

Eski zamanlarda tüccarlar daha fazla satış yapabilmek için diğer tüccarlara suikast düzenliyorlarmış. Bunun önüne geçmek için imparator, her tüccarın kendisini temsil edecek bir dövüşçü seçmesini istemiş. Tokita Ohma’da Nogi Grup adlı bir şirket için Kengan Maçlarına çıkan bir dövüşçüdür.

Kengan Ashura
Kengan Ashura

4- Akame ga Kill!

IMDB : 7.9 Tür : Aksiyon, Komedi

1 Sezon 24 Bölüm (Final Yapmış)

Akame ga Kill! Konusu

Ana karakterimiz olan Tatsumi, açlıktan ve hastalıktan zor duruma düşen köyü için şehir merkezine göç eden bir savaşçıdır. Tatsumi köy hayatına alışık olduğu için, şehir hayatında başına kötü olaylar gelir. Şehirde karşılaştığı bir kız, Tatsumi’ye acır ve onu evine götürür. Şehirde “Night Raid” isimli bir suikast grubu vardır. Tatsumi kendisine yardım eden Aria’yı koruması gerektiğini düşünür ta ki Night Raid grubunun kaldığı evine yaptığı saldırıya kadar.

Akame ga Kill!
Akame ga Kill!

5- Fullmetal Alchemist

IMDB : 8.5 Tür : Aksiyon, Macera

1 Sezon 51 Bölüm (Final Yapmış)

Fullmetal Alchemist Konusu

Fullmetal Alchemist yani Çelik Simyacı, 20. yüzyılın başlarında Amestris isimli bir ülkede geçen fantastik bir animedir. Bu dünyada simya bilimi ağırlıklı olarak kullanılmaktadır ve gerçek hayatta rastlayamayacağınız olaylar gerçekleşmeltedir. Animenin kurgusal dünyasında, dönüşüm çemberi kullanılarak bir maddeyi başka bir maddeye dönüştürme girişimleri vardır.

Ana konudan bahsedecek olursak, Edward ve Alphonse adlı iki kardeş bir hastalıktan dolayı annelerini kaybederler. Annelerinin ölümünden sonra simya öğrenirler ve dönüşüm çemberi ile annelerini tekrar canlandırmayı denerler. Bununla beraber girişimleri başarısız olur ve bir takım sonuçlara mal olur.

Fullmetal Alchemist
Fullmetal Alchemist

Bu paylaşımımda Netflix’te bulunan anime leri listeledim. Sizde bu listede olması gerektiği animeler var diyorsanız yorumlarda yazabilirsiniz. Daha fazla anime önerileri için Anime Önerileri adlı kategoriye göz atmayı unutmayınız.

Instagram adresimizi takip ederek paylaşımlarımıza anında ulaşabilirsiniz.

Anime hakkında bilgilerimi bu sitede kullanıcıya aktarmaya çalışacağım. ^_^

4.7 3 Oylar
Article Rating
Abone Ol
Bildir
guest
5 Yorum
Eskiden Yeniye
Yeniden Eskiye En çok oy alan
Inline Feedbacks
View all comments
Hilal

Netflixte bulunan animelerken Sword Art Online’nıda tavsiye ediyorum. Özellikle 1. sezonu bayılarak izleyeceğinize eminim.

Last edited 3 yıl önce by Hilal
kirito

ilk yazını okuduğumda direkt önyargıylakesinlikle sword art online’ı katmıştır dedim nickten dolayı yer vermemen iyi olmuş çünkü sword art online’ın 1 ve 2 sezonu bir süreden sonra sıkmıştı diğer ki sezonları ben çok severek izledim özelliklede son sezonu yazıların çok güzel objektif olmak herkesin yapacağı birşey değil

Šarrum

Saiki K bence genel olarak bir baş yapıt. Her insanı güldürebilecek tarzda bir anime.

5
0
Yorum Yapmak ve Görüntülemek İçin Tıklayınızx