Fukigen Na Mononokean İncelemesi ve Konusu

Fukigen Na Mononokean İncelemesi paylaşımımızda animenin incelemesinden önce sizlere anime hakkında birkaç bilgi vereceğim.

Anime Adı: Fukigen na Mononokean (The Morose Mononokean)
Bölüm sayısı: 2 Sezon 26 Bölüm
Animenin türü: Comedy, Demons, Supernatural
Durum: Bitti

 

Fukigen Na Mononokean İncelemesi
Fukigen Na Mononokean İncelemesi

Fukigen Na Mononokean Konusu

 

Ashiya Hanae adındaki karakterimiz lisenin ilk günü için aşırı heyecanlıdır ama başına beklenmedik bir olay gelir. Yol kenarında toz içinde kalmış tüy yumağı bir hayvana üzülerek onu ayak altından kaldırmak istemiştir. Yumuşak tüylere sahip bu hayvan ise aslında kimsenin göremediği bir yokaidir. Küçük dostumuz Hanae’nin omuzlarına yapışarak günlerini onunla geçirmeye ve enerjisini emmeye başlar. Hanae’nin günlerdir beklediği lisenin ilk günü ise tamamen büyük bir hayal kırıklığı olmuştur çünkü daha kapıdan içeri girmeden önce bayılmıştır. Günler Hanae’nin her gün bayılıp dersleri kaçırmasıyla geçerken şans eseri yokai kovucu Mononokean Efendisi Abeno’nun astığı iş ilanını bulur ve onu arar. Mononokean ise gerçek dünyada kalmış yokaileri alt dünyaya göndererek orada yaşamlarına devam etmelerini sağlar. Daha sonra ise bu üçü beraber çalışmaya başlar ama Hanae’nin soyadıyla ilgili bir sorun vardır…

Fukigen Na Mononokean İncelemesi

 

Bu seriye büyük bir beklentiyle başlamadığımı, tam tersine aşırı sıkılarak izleyeceğimi düşünerek başlamıştım. Tamamen Mudae bot sayesinde keşfettiğim ve çizimini beğendiğim için kısa bir göz attığım bir seriydi. Çizimleri cidden hoşuma gitmişti ayrıca kısaydı da.mKonusunu bile bilmeden başlamak istedim. Aslında bir diğer sebep de çoğu insanın izlemediği ya da çok az konuştuğu bir seri izlemek istememden kaynaklıydı. Beklentilerimin tam tersi çıkarak iki sezon boyunca merakla izlememe sebep oldu ve çoğu zaman da güldürdü. Güldürdüğü kadar da duygulandırdı. Severek izledim, hiç sıkmadı ve 2. sezon finalinde nefesimi tutmamı sağladı. İki sezon boyunca ara ara beklenmedik küçük ayrıntılar olsa da cevapsız bırakıldı ama ileriki zamanda yavaş yavaş cevaplandırıldığını görüyoruz. Eğer okumak isterseniz ise mangasının türkçe çevirisi yok ama ingilizce okuyacaksanız eğer 2. sezondan sonra 55. bölümden devam ediyor. Anime devam ediyor ama manga bitti.

 

Dilerseniz Anime Haber adlı kategorimizi inceleyebilirsiniz ve bizlere Twitter adresimizden önerilerde bulunabilirsiniz.

Yorozuya Gin-chan

0 0 Oylar
Article Rating
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorum Yapmak ve Görüntülemek İçin Tıklayınızx