Amazon Prime Anime Önerileri – En iyi 5 Anime

Merhabalar bu paylaşımda sizlere amazon prime hesabınızdan izleyebileceğiniz animelerden bahsedeceğim. Bu animeler amazon prime platformunda bulunan en popüler animeler arasında. Keyifli vakitler geçirmek istiyorsanız bu listedeki animelerden birini izleyebilirsiniz. Amazon prime anime sektöründe fazla duyulmuş olmasa da içerisinde kendine ait olmayan animelerde bulunmaktadır. Biz bugün kendine ait olan animeleri bir kenara bıraktık ve sizlere daha kaliteli olabileceğini düşündüğümüz 5 adet animesini listeledik.

Dünyanın en büyük şirketi olan Amazon Şirketinin bir yan kuruluşu olan Amazon Prime Video 2016 yılında çok büyük bir çıkış yaparak dizi ve film sektöründe büyük bir çıkış yakaladı. Bu büyük çıkışı o yıllarda Türkiye’de göremesek te son zamanlarda Korona Virüsününde getirdiği durumlardan dolayı insanlar evde aktiviteler bulmaya çalışıyorlar. Tabii ki bunun en basit yolu film ve dizi izlemek 🙂 Sürekli Netflix’ten anime izleyen arkadaşlarımız daha farklı heyecanlar aramış olabilirler. Burada karşımıza Amazon Prime Video çıkıyor. Burada diğer platformlardan farklı animeler mevcut. En güzel yanı ise sadece ayda 7,90 kuruş olması. (Reklam Değildir :P)

Amazon Prime Anime Önerileri
Amazon Prime Anime Önerileri

 

Amazon Prime Anime Önerileri

Gelelim konumuza Amazon Prime Anime önerilerimizi aşağıda listeledik;

1- Beatless

Beatless animesi amazon prime anime önerilerimizden birincisidir. Beatless animesi 2018 yılında Amazon Platformu’nda çıkmış ve toplamda 24 bölümden oluşmaktadır. Mangadan uyarlama olan bu anime final vermiş bulunmaktadır.

Beatless Anime Konusu

Teknolojinin ilerlemesiyle 2057 yılında hIE icat edilmiştir. hIE’ler kamu ve kişisel hizmetkar olarak kullanılan isan benzeri robotlardır. Bir lise öğrencisi olan Aratı Endo adlı kişi, hIE’lere eşit ve insan gibi davranır ve bir tane satın almak ister. Fakat mali durumu buna yeterli gelmemektedir. Bazı olaylar çevresinde Endo 5 gelişmiş android robottan birine sahip olur. Olaylar buradan sonra daha da heyecanlı bir şekilde devam ediyor. Buradan sonrası spoiler 🙂

Beatless Anime İzle

Beatless Animesini izlemek için Amazon Prime aboneliğiniz olması gerekmektedir. Aşağıda vereceğim link üzerinden animeyi izleyebilirsiniz.

Beatless Anime İzle

2- Banana Fish

Banana Fish yani türkçe adıyla “Muz Balığı” adlı anime Akimi Yoshida tarafından 1985-1994 arasında yazılmış manga serisidir. Manga serisi toplamda 19 Ciltten oluşmaktadır. 2018 Yılında ise Amazon Prime lisansı üzerinden 24 bölümlük bir anime serisine dönüştü.

Banana Fish Anime Konusu

Banana Fish animesinin konusu; New York’ta geç çetenin lideri olan Ash Lynx ile Japon bir fotoğrafçının yardımcısı olan Eiji Okumara arasındaki ilişkiyi anlatmaktadır. Banana Fish animesi bir erkek aşkı animesi olmasa da bazı kişiler tarafından bu şekilde algılanmaktadır. Bu algı aslında yersiz değil anime içerisinde eşcinsellik ve homoerotizim barındırmaktadır. Anime shōjo ve shōnen türünde başarı elde etmeyi başarmıştır.

Banana Fish Anime İzle

Banana Fish Animesini izlemek için Amazon Prime aboneliğiniz olması gerekmektedir. Aşağıda vereceğim link üzerinden animeyi izleyebilirsiniz.

Banana Fish Anime İzle

3- Koi wa Ameagari no Yō ni

Koi wa Ameagari no Yō ni Amazon Prime platformuda ise “After the Rain” olarak geçen bu anime 2014-2018 yılları arasında paylaşılan toplamda 10 cilt olan bir mangadan uyarlamadır. Manganın bitiminden 3 ay sonra Amazon Prime platformunda anime olarak izleyicilere sunulmuştur. Anime toplamda 12 bölümden oluşmaktadır.

After the Rain Anime Konusu

Akira Tachiba adlı bir lise öğrencisi eskiden koşu kulübünün üyesidir fakat sakatlığı yüzünden artık koşamaz hale gelmiştir. Bir aile restorantında yardımcı olarak işe başlamışken, boşanmış ve bir oğlu olan 45 yaşındaki müdüre aşık olur. Yaş farkını umursamayan Akira yağmurlu bir günde müdüre duygularını açıklamaya karar verir. Fakat müdürün bunu nasıl karşılaşacağını bilemektedir.

Koi wa Ameagari no Yō ni Anime İzle

Koi wa Ameagari no Yō ni Animesini izlemek için Amazon Prime aboneliğiniz olması gerekmektedir. Aşağıda vereceğim link üzerinden animeyi izleyebilirsiniz.

Koi wa Ameagari no Yō ni Anime İzle

4- Kokkoku: Moment by Moment

Kokkoku animesi çoğu animede olduğu gibi mangadan uyarlanmış bir animedir. Manga sayısı fazla olmadığı için animede de fazla bölüm yok malesef. 2008-2014 yılları arasında yayınlanan manga 2018 yılında Amazon önderliğinde anime halini alıyor. Anime toplamda 12 adet bölümden oluşmaktadır.

Kokkoku Anime Konusu

Kokkoku adlı anime Juri Wukawa adlı yaramaz bir genç kızın başrölünde ilerlemektedir. Juri ailesinin zamanı durdurma yeteneğinden bir haberdir. Kardeşi ve yeğeni birgün “Hakiki Aşk Topluluğı” adlı bir topluluk tarafından kaçırılır. Bunun üzerine Juri’nin dedesi ve babası zamanın durduğu bir dünya olan Durağanlık adlı dünyaya girmek için özel bir taş kullanır. Juri ise bu taşın sırlarını keşfetmeye çalışacaktır.

Kokkoku Anime İzle

Kokkoku Animesini izlemek için Amazon Prime aboneliğiniz olması gerekmektedir. Aşağıda vereceğim link üzerinden animeyi izleyebilirsiniz.

Kokkoku Anime İzle

5- Wotakoi: Love Is Hard for Otaku

Wotakoi: Love Is Hard for Otaku adlı anime Fujita adlı yazarın yazdığı bir mangadan uyarlamadır. Manga 2014 te başlamış ve günümüzde hala devam etmektedir. Anime dizisi 2018 yıılında izleyicilerle buluşmuş ve toplamda 11 bölümden oluşmaktadır. Manga devam ettiği için animede daha fazla bölüm görebileceğimiz anlamına gelmektedir.

Wotakoi: Love Is Hard for Otaku Anime Konusu

Animede 26 yaşında olan Momose Narumi, yaoi hayranlığını gizleyen ofis kadınıdır. İşini değiştirdiğinde çekici ve sağlam bir oyun otakusu olan çocukluk arkadaşı Hirotaka ile karşılaşır. Sevgili olmaya karar verirler fakat bu ikisi içinde garip bir durum haline gelir. Bu ciddi ama romantik bir ilişki onlar için zor olucak gibi…

Wotakoi: Love Is Hard for Otaku Anime İzle

Wotakoi: Love Is Hard for Otaku Animesini izlemek için Amazon Prime aboneliğiniz olması gerekmektedir. Aşağıda vereceğim link üzerinden animeyi izleyebilirsiniz.

Wotakoi: Love Is Hard for Otaku Anime İzle

Bu paylaşımda sizlere Amazon Prime Anime önerilerimizi sunduk. Çok uzun seriler değil bu yüzden izlemekten birşey kaybetmezsiniz 😛 Zevk ve tutku dolu izlemeler… Netflix aboneliği olanlar için aşağıdaki paylaşımda önerilerimize ulaşabilirisiniz.

Anime hakkında bilgilerimi bu sitede kullanıcıya aktarmaya çalışacağım. ^_^

0 0 Oylar
Article Rating
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorum Yapmak ve Görüntülemek İçin Tıklayınızx